Trulli puan alamadı ama cesaretlendi

Jarno Trulli, Avustralya Grand Prix'sinde hayal kırıcı bir şekilde puan kaydedemeyen Toyota'nın formundan memnun kaldığını ve ümidini koruduğunu söyledi. Yarışa altıncı sırada başlayan İtalyan pilot, ilk pitstopunda aracın aküsünün arızalanıp koltuğunu ciddi oranda ısıtması sebebiyle yarıştan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Trulli yarış dışı kalmadan puanları kapmak adına önce güçlü şekilde mücadele ediyordu. Dolayısıyla bu beklenmeyen sonuç onu hayal kırıklığına uğrattı. Yine de Toyota'nın formundan memnun olduğunu ifade eden Trulli, şöyle konuştu:

"Yarışın başlarında akü çok ısınmıştı. Ne zaman ki pitstopa girdim o zaman akü de iflas etti. Yazık oldu çünkü araç iyi durumdaydı ve ben de gayet güzel ilerliyordum. Büyük talihsizlik. Fakat araç geçen senekinden iyi durumda ve performansı da etkileyici. Lastiklere fazla yoğunlaşmadığımız için çok güçlü bir yapı sunamadık ama eğer devam etseydim iyi bir neticeye imza atacaktım. Sezonun kalan kısmında ve önümüzdeki Malezya yarışında harika işler çıkaracağımıza inanıyorum."

Kat ettiği 14 turun ardından ağır bir kaza yapan Timo Glock ise, kendisi açısından kısır bir gün geçirdi. Yara almadan kurtulan Alman pilot, "F1'e dönmek açısından çok zorlu bir gün oldu. Yarışın ilk etaplarında yüklü depomuza rağmen gayet iyi gidiyorduk. Sonra ne olduysa oldu. Sanıyorum araç biraz dışa doğru çekiyor, bu problemi çözmemiz gerekiyor. Pitstopun ardından aracı kontrol etmek de zorlaştı. Sonunda kaza yaptım. Kendimi iyi hissetmeme rağmen hayal kırıklığı yaşıyorum. Bu durumu haftaya telafi edebilmeyi umuyorum."

TurkiyeF1.Com