Tüm valiliklerde pandemi kurulları toplanacak

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat ile tüm valiliklerde bugün saat 09.00’da önce il idare kurulları, ardından pandemi kurulları toplanacağını açıkladı. Kararın ardından İstanbul'da önce İl İdare Kurulu, daha sonra da İl Pandemi Kurulu toplandı. Vali Yerlikaya'nın başkanlık ettiği toplantıya İmamoğlu'da katıldı.

Tüm valiliklerde pandemi kurulları toplanacak

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde korona virüs salgınının yayılmasının önlenmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat ile bugün sabah saat 09:00 itibariyle tüm illerde; önce il idare kurulları toplanacak. İl idare kurullarında, koranavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşlara en üst seviyede riayet etmeleri ve vatadanşaların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarına sağlanmasına yönelik konular görüşülecek.

İl idare kurullarının hemen akabinde ise İl Pandemi Kurulu toplanacak. başta 30 büyükşehir başta olmak üzere sosyal izalasyon ile iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave tedbir karara bağlanarak valilerce vakit kaybetmeksizin uygulanmaya alınacak.

Valilerce, illerin özel durumları göz önünde bulundurularak il pandemi kurulu tarafından alınacak ilave tedbirler gerekli koordinasyonun sağlanması için başta içişleri bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşları ile ivedilikle paylaşılacak.

Söz konusu toplantılar ilerleyen günlerde tekrarlanacak.

İSTANBUL'DA İL İDARE KURULU TOPLANTI

İstanbul Valiliği'nde İl İdare Kurulu toplantısı düzenlendi. Koronavirüs başlıklı toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlık etti.

Toplantıya Vali Yerlikaya'nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve diğer yetkililer de katıldı.
İL PANDEMİ KURULU TOPLANDI

Koronavirüs başlıklı Pandemi Kurulu toplantısına İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlık etti.

İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün (AFAD) Hasdal'da bulunan binasındaki toplantıya Vali Yerlikaya'nın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ve diğer yetkililer de katıldı.

Basına kapalı olarak yapılan toplantı saat 13.15'de başladı.

(DHA/İHA)