HABER

Türk: Sorunların çözüm yeri Parlamento

Türk: Sorunların çözüm yeri Parlamento

Ankara - DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, "PKK/Kongra-Gel Terör Örgütüne Yönelik Ekonomik ve İdeolojik Desteğin Kesilmesi" konulu sempozyumda yaptığı açıklamaları değerlendirirken, "Halkın iradesiyle, oyuyla seçilerek parlamentoya gelen insanlarız. Sorunların çözüm yerinin parlamento olduğuna inanıyoruz" dedi.

Türk, TÜSİAD'ın Hilton Otelindeki kokteylinde, gazetecilerin Orgeneral Büyükanıt'ın açıklamalarıyla ilgili soruları yanıtlarken "Halkın iradesiyle, oyuyla seçilerek parlamentoya gelen insanlar olduklarını" söyledi. Türk, "Gelişimiz aslında Türkiye'deki gerginliğini azaltmaya yönelik bir katkı sunmaktır. Barışa, demokrasiye, arlamentonun bütünlüğüne inanan insanlarız, sorunların çözüm yerinin parlamento olduğuna inanıyoruz. Bu anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok fazla spekülasyon yaratıp Türkiye'yi gerginliğe sevkedecek bir tutum içinde olmayız. Herkes de o hassasiyeti göstermeli" dedi.

"(PKK siyasallaştı, şimdi legallaşme sürecinde) şeklindeki sözleri nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine de Türk, "Bunu söyleyen biz değiliz. Bizim nasıl geldiğimiz belli, hangi kurallar içinde geldiğimiz çok açık. Buna uygun çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

"İddia edildiği gibi PKK konusunda desteğiniz var mı" sorusuna da Türk, "Biz, bu parlamento içinde yer alan insanlarız, siyaset yapıyoruz halkımız adına" karşılığını verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön