HABER

Türkiye Rallisi'ne doğru

21 farklı ülkeden 80 sporcu Dünya Ralli Şampiyonası "Türkiye Rallisi" ile Antalya'ya geliyor.Türkiye, kayıt listesindeki 80 yarışmacı ile sezonun şu ana kadarki en yüksek sayıya sahip dört ülkesinden biri olurken JWRC'deki tüm ekiplerin katılımıyla da dikkat çekti.

Altı fabrika takımının, FIA 2. öncelikli 7 ekibin, JWRC'de 19 yarışmacının yer aldığı kayıt listesinde 42 bireysel ekip bulunuyor.

FIA 2. öncelikli sürücü tablosunda iki Türk ekibi Subaru Türkiye Ralli Takımı'ndan Ercan Kazaz- Serdar Kurbanzade ve Ford Rallye Sport Turkey'den Mehmet Besler-Özden Yılmaz ikilisi de yer alarak Türkiye Rallisi'nde ülkemizi temsil edecekler.

Dünya Ralli Şampiyonası'nın 13. ayağı "4.Türkiye Rallisi"nin kayıt listesi FIA tarafından onaylanarak ilan edildi. 12-15 Ekim tarihleri arasında Türkiye'nin güneyindeki en seçkin tatil beldelerinden biri olan Antalya'da Kemer ve Kumluca sınırları içinde Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek organizasyon yine Dünya'nın en iyi ekiplerini, teknolojinin en modern araçlarını, rekabetin en keyifli sahnelerini, motor sporları severlere sergileyecek.

Dünya Ralli Şampiyonası organizasyonu içinde ayrı bir şampiyona olarak koşulan ve sezon başında 22 yarışmacının kayıt yaptırdığı JWRC kategorisinde, 19 ekip Türkiye'yi tercih ederek, 2006'nın katılım açısından en yüksek JWRC yarışının start almasını sağlayacaklar.

Ülkemiz adına JWRC'yi takip eden tek Türk ekip olan Fatih Kara-Cem Bakançocukları ikilisi ise kendi evinde ilk kez Dünya Şampiyonası'nda start almanın heyecanını yaşarken, motor sporları severler de aynı şekilde kendi sporcusunu desteklemenin keyfini ve coşkusunu paylaşacaklar.

Şampiyonada lider durumda bulunan Sebastien Loeb iki senedir üst üste Türkiye Rallisi'ne imza atan isim olarak büyük bir avantajla Türkiye'ye gelirken, üçüncü kez bu ünvanı kazanıp kazanmayacağı merakla bekleniyor.

Süper 2000'ler WRC ile tanışıyor.
Türkiye Rallisi'nin bir diğer önemli özelliği ise Süper 2000 kategorisindeki araçların Dünya Ralli Şampiyonası ile tanışacağı ilk yarış ünvanını taşıyacak olması.

Kayıt listesinde Türk kamuoyunun Avrupa Ralli Şampiyonası Fiat Rallisi'nden bildiği bir başka önemli isim daha yer alıyor. Üstelik Süper 2000 kategorisinin iki isminden biri olarak kayıt listesinde bulunan ve 2006 Avrupa Ralli Şampiyonası'nın Türkiye ayağında birincilik kupası ile evine dönen Giandomenico Basso, New Business 16 SPA takımı adına mücadeleye ortak olacak. Fiat Grande Punto S2000 ile bu kategoride start alacak bir diğer ikili ise Fiat Motorsporları'ndan Volkan Işık-Güray Karacar ikilisi olacak.

Delta Sport, TOK Sport, LASSA Rally Team ve ST Racing sporcuları da bu görkemli macera içinde puan arayışlarını tamamlayarak, ralli sezonunu noktalamış olacaklar.

Türkiye Rallisi akışı
Şampiyonanın 13. ayağı olan, organizasyonun seremonial startı, 12 Ekim Perşembe günü saat 18:30-20:30 saatleri arasında geleneksel olarak şehir merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda verilecektir. 15 Ekim Pazar günü Kemer Servis Alanı'ndaki finiş noktasına ulaşacak ekipler, toplam 1201,85 km'lik parkurda, 19 özel etabı (351,01 km) geçerek ralliyi tamamlayacaklar.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından tüm hazırlıkları tamamlanan, Türkiye Rallisi'ne Az Kaldı..Hazır mısınız?

Kaynak: Tosfed

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön