HABER

Türkiye yeni yıla böyle girdi

Türkiye'de yeni yıl kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Kutlamaların adresi ise her zamanki gibi yine Taksim'di.

Türkiye yeni yıla böyle girdi

Ekonomik ve siyasal krizlerin, davların ve açılım tartışmalarının damgasını vurduğu 2009 yılı sona erdi. Türkiye her zaman olduğu gibi 2010 yılını da coşkuyla kutlayarak karşıladı. Yeni yıl kutlamalarının adresi ise Taksim'di.

Taksim'de 2010 havai fişeklerle karşılanırken İzmir ve Ankara'da meydanlar doldu.

Meydanlarda toplanan çok sayıda vatandaş, davul zurna eşliğinde halay çekerek 2010 yılının gelişini kutladı. Vatandaşlar gönüllerince eğlenirken, güvenlik güçleri de herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tedbirlerini arttırdı.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/ozel-gunler/turkiye-2010-la-tanisti-turkiye-de-2010-coskusu/5023/123912/)

[

****](http://video.mynet.com/habervideo/2010-a-boyle-girdiler/431494/)

TAKSİM'DE 2010 COŞKUSU

Taksim Meydanı'nda bir araya gelen binlerce İstanbullu, 2010 yılını coşkuyla karşıladı.

Taksim Meydanı'nda her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni yıl coşkuyla karşılandı. Akşam saatlerinden itibaren Taksim Meydanı'nda toplanan kalabalık, gönüllerince eğlendi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı meydan ve civarında zaman zaman gerginlikler yaşansa da, 2009 yılının son saniyelerinde coşku doruğa ulaştı. Geri sayımla birlikte yeni yılın ilk saniyelerinde coşkulu kalabalık birbirlerine sarılarak yeni yılı kutladı. Renkli görüntülerin yaşandığı Taksim Meydanı'nda eğlence geç saatlere kadar sürdü.

TAKSİM'DE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 2010 yılına dakikalar kala Taksim Meydanı'na gelerek güvenlik önlemlerini denetledi.

Denetimleri sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Güler, "İstanbul'un her yerinde huzur içerisinde herkes kendi tercihine göre yeni yıla girmeye hazırlanıyor. Sayın Çapkın ile birlikte görevli arkadaşlarımızın faaliyetlerini burada izleyeceğiz" dedi.

Taksim Meydanı'na yerleştirilen MOBESE aracından önlemleri denetleyen Vali Güler, "MOBESE kameralarıyla bütün bölgedeki asayiş olaylarını gözlüyoruz. Şu ana kadar kayda değer bir şey yok. Polisimizin şu ana kadar yaptığı uygulamalarda, aramaları bulunan 18'e yakın gözaltı var. Onlarla ilgili incelemeler sürdürülüyor" diye konuştu.

Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise, İstanbul'da asayişin berkemal olduğunu belirterek, "Yılbaşı için her sene olduğu gibi İstanbul'da muhteşem bir manzara var. İstanbulluların yılbaşına huzurlu olarak girebilmesi için her yerde polis var. Bütün amacımız İstanbulluların huzur içinde yeni yıla girmelerini sağlamak. Görevimiz sabaha kadar sürecektir. Bu gece için İstanbul genelinde 5 bin civarında polis görev yapıyor. Polisimiz sivil ve çeşitli kıyafetlerle görev başında" ifadelerini kullandı.

NİŞANTAŞI'NDA YENİ YIL COŞKUSU

Nişantaşı'nda kutlamaların adresi Abdi İpekçi Caddesi oldu. Şişli Belediyesi'nin organize ettiği kutlamalara binlerce vatandaş katıldı. Şarkılar eşliğinde gönüllerince eğlenen kalabalık grup, 2010 yılını coşkuyla kutladı. Yeni yıla girilmesiyle birlikte Nişantaşı'nda coşku doruğa ulaştı. Kutlamalara katılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sarıgül, yaptığı konuşmada yeni yılın Türkiye için huzurlu ve mutlu geçmesini diledi.

Nişantaşı'nda eğlence, Şişli Belediyesi'nin köpük şovu ve havai fişek gösterisi eşliğinde geç saatlere kadar sürdü.

Geri Dön