HABER

Türkiye'nin "iyi niyet elçileri"

Ankara - Ünlü sanatçılar Yıldız Kenter ve Müjdat Gezen ile yazar Ayşe Kulin, UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçiliğine atanacak.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi'nden yapılan açıklamada, Kenter, Gezen ve Kulin'in, bugüne kadar UNICEF'e ve Türk çocuklarına büyük hizmetlerde bulundukları ve bu hizmetleri heyecanla sürdürdükleri belirtildi.

Açıklamada, Kenter, Gezen ve Kulin'in, UNICEF Türkiye Temsilciliği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi'nin ortak kararı ile Türkiye İyi Niyet Elçiliğine atanacakları bildirildi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Talat Halman, konuyla ilgili olarak yarın basın toplantısı düzenleyecek.

Açıklamaya göre UNICEF'in iyi niyet elçileri "yetenekleri ve başarılarıyla ün kazanmış kişiler" arasından seçiliyor. Seçim yapılırken, bu kişilerin dünya çocuklarının yaşamlarını iyileştirme konusuna kendilerini adamış olmalarına dikkat ediliyor. UNICEF iyi niyet elçileri saha gezilerine katılıp proje ve acil yardım programlarını
yerinde izliyor. Yetenek ve ünlerini kullanarak çocuklar için fon toplama etkinliklerine katılıyor, çocuklar adına onların sorunlarına sahip çıkıp kamuoyuna duyuruyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön