HABER

Türkiye'nin yüz karası çete

Antalya'da, küçük yaşta kızları uyuşturucuya alıştırıp zorla erkeklere pazarladıkları iddia edilen sekiz kişi Antalya Adliyesi'ne çıkarıldı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekiplerinin bir aydır sürdürdüğü çalışma sonucu, akraba olan S.Ş., E.Ş. ve A.Ş.'nin kiraladıkları Antalya Gazi Mahallesi'nde bir gecekonduda uyuşturucu madde satıldığı ve fuhuş yaptırıldığı belirlendi. Yaşları 13 ile 19 arasında değişen üç kızı uyuşturucu maddeye alıştırıp zorla erkeklere pazarladıkları iddia edilen sekiz kişi geçen gün yakalanmıştı.

Polisin, ön ve arka girişi bulunan gecekondunun çevresine gizli kamera yerleştirip "İzbe" adı verilen operasyonla uyuşturucu madde satıldığı ve kullanıldığı tespit edilen ikisi bayan 8 kişi bugün, "suç örgütü kurarak uyuşturucu madde satma ve fuhuş yaptırma", "cinsel istismar", 'uyuşturucu madde ticareti yapmak', 'küçük yaşta çocuğun cinsel istismarı', 'özgürlüğü kısıtlama' suçlarından bugün Antalya Adliyesi'ne çıkarıldı.

Ayrıca, gecekonduda alıkonuldukları ve eroin bağımlısı haline getirildikleri iddia edilen kızlardan 16 yaşındaki N.D.'nin 13 yaşındaki kız kardeşi V.N.D. ile 15 yaşındaki G.K. adlı genç kızın da cinsel istismara maruz kaldığı, kızların bağımlı hale getirilerek uyuşturucu madde satmaya zorlandığı iddia edildi. Kurtarılan üç kız, Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nde koruma altına alındı. İki kardeş ailelerine teslim edilirken, G.K. Sosyal Hizmetlere bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Esirgeme Yurdu'na teslim edildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön