Twitter'dan peş peşe Küba kararları! Aralarında Raul Castro da var

Twitter, Küba'da Komünist Parti lideri olan Raul Castro, kızı Marela Castro ve devlet kontrolünde bulunan medya kuruluşlarının hesaplarını askıya aldı.

Twitter'dan peş peşe Küba kararları! Aralarında Raul Castro da var

Sosyal medya devlerinden Twitter tarafından, Raul Castro, kızı ve devlet kontrolündeki medya kuruluşlarının hesapları ''politika ihlali" gerekçe gösterilerek askıya alındı.

Küba Gazeteciler Birliğince, çok sayıda gazetecinin ve medya kuruluşunun Twitter hesaplarının engellenmesine tepki gösterilerek, ''sansür'' olarak nitelendirilen söz konusu uygulama kınandı.

Bu arada Twitter'ın söz konusu hesapları askıya alma kararının, Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz Canel'in, "ABD yaptırımları nedeniyle ülkede yakıt sıkıntısı yaşanacağı" açıklamasına denk gelmesi ise dikkati çekti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
sosyal medya denilen tüm araçlar aslinda abdnin kontrolündeki haberalma ve casusluk araçları, dünyaya bunlarla yön veriyorlar.
Özgürlükler ülkesi KÜBA !!!!
fidel castro ve che guevara onlarla savaşan insanlar. abd emperyalizmine verdikleri savaşta kazanan taraf oldular. ne oldu açmilar. turkiyede olsa varya millet birbirini yerdi. vatana sadık insanlar lazım
@aragornrohan_2019 bizde inanılacak lider yokki, hepsi kendi koltuğunun derdinde. buna ak partide chp de mhp de iyi partide dahil. içlerinde milleti düşünen yok emin ol. Ondan dolayı bizde ordaki tepkiler ve dayanışma olmaz. Çünkü zaten bizim politika bu dayanışmayı yıkmaya dayalı bir sistem.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler