HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

"Uçucu mühür" iddiası alay konusu oldu

Sosyal medyada bazı popüler gazeteciler tarafından seçimlere gölge düşürmek amacıyla gündeme getirilen "seçimlerde uçucu mühür" kullanıldığı yönündeki iddia alaya alındı

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında oy verme işlemi sürerken gündeme getirilen "seçimlerde uçucu mühür kullanılıyor" iddiası alay konusu oldu.

Sabah saatlerinde oy verme işlemi başladıktan hemen sonra sosyal medya üzerinden birtakım iddialar dolaşıma sokuldu. Seçimlere gölge düşürmek amacıyla gündeme taşınan "uçucu mühür kullanılıyor" iddiası sosyal medyada alaya alındı. Konuyu Twitter'daki hesabından ilk olarak paylaşan popüler bir gazeteci, "Arkadaşlar sabah bir arkadaşın kayınpederi oy kullandıktan sonra 1 -2 dakika toparlanmak için kabinde oyalanmış, sonra bakmış ki bastığı mühür uçup gitmiş. Uçucu mühür göndermişler CHP'nin kesin kazanacağı yerlere, kıyamet kopmuş tutanaklar falan tutulmuş. Lütfen herkese duyurun." diye yazdı.

Başka tanınmış gazeteciler tarafından da işlenen konu kısa süre içerisinde sosyal medyada gündeme oturdu. İstanbul'da bir okulda yaşandığı belirtilen olayın ülke genelinde birçok ilde de yaşandığı kaydedilince konu bir anda günün en renkli mevzusuna dönüştü. Binlerce sosyal medya kullanıcısı, popüler bazı gazetecilerin ciddiyetle gündeme taşıdığı iddiayı dalga konusu yaptı.

Söz konusu iddiayı yazan gazeteciye bir kullanıcı, "Sen de bunu yedin? Az önce haber geldi, sınıfta sandık görevlileri uçuyormuş." diye yanıt verirken, başka biri de, "Şanlıurfa'da oy kullandıktan sonra dışarıya çıktım arkama bi baktım ne göreyim okul kayboldu. Koca okulu uçucu mürekkep ile yıkamışlar." şeklinde yazdı.

Esprili bir üslupla aynı konuda tweet atan biri, "Kabine girdim oyumu attım bir iki dakika toparlanmak için bekledim. Sonra çıktım bi baktım Maldivler'deyim" diye yazarken bir hesaptan da, "Oyumu kullandım. Kabinde iki dakika oyalandım. Sonra bir baktım kabin yok. Uçucu kabin yapmışlar. Hayır yani ben içindeyken yapmayın bari. Kabinden çıkmaya korkuyorum, dışarıdan martı sesleri geliyor." ifadeleri kullanıldı.

Bazı çevrelerce ciddiye alınan iddia seçimlere gölge düşürme girişimi olarak kabul görmesi nedeniyle çok sayıda tepkiye de yol açtı.

Express


En Çok Aranan Haberler