HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Uğur Mumcu, Didim'de yürüyüşle anıldı

Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, bombalı saldırıda katledilişinin 22'nci yıl dönümünde Aydın'ın Didim ilçesinde düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Uğur Mumcu, Didim'de yürüyüşle anıldı

Didim Demokrasi Platformu, CHP Didim İlçe Teşkilatı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi tarafından organize edilen anma etkinliğine Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP Aydın Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Yıldız, Didim Belediye Meclisi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma etkinliği için CHP Didim İlçe Örgütü önünde toplanan grup, Didim'de Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Uğur Mumcu Parkı'na kadar yürüdü.

Yürüyüş sırasında 'Faşizme karşı omuz omuza', 'Devrim şehitleri ölümsüzdür' ve 'Gün gelecek, devran dönecek katiller halka hesap verecek" sloganları attı.

Yürüyüşte CHP Didim Gençlik Kolları üyeleri, Uğur Mumcu'nun fotoğrafının yer aldığı 'Vurulduk ey halkım unutma bizi'yazılı pankart taşıdı. Yürüyüşün ön tarafında da Didim Demokrasi Platformu tarafından hazırlanan çelenk ile Uğur Mumcu'nun fotoğrafı taşındı. Yürüyüş sonunda parka gelen kalabalık, Uğur Mumcu adına yapılan anıta çelenk koyup, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, 23 Ocak 1993'te büyük devrimci Uğur Mumcu'nun karanlık güçler tarafından katledildiğini söyledi. 22 yıl önce katledilen Uğur Mumcu'nun anısına saygı duruşunda bulunduklarını ifade eden Karataş, "Ülkemiz ve toplumumuzu en derinden sarsan olay; atürkçülüğün ve laikliğin ödünsüz savunucusu Uğur Mumcu'nun arabasına konulan bomba ile katledilmesidir" diye konuştu. Karataş, Uğur Mumcu ve onun nezdinde faili meçhul cinayetlerde kaybedilen değerleri unutmadıklarını, unutturmayacaklarını söyledi. Etkinliğe katılanlar, basın açıklamasının ardından dağıldı.

DHA

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler