HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ukrayna lideri Zelenskiy: Düşman çılgın fikrinden vazgeçmedi, savaşta en ağır tablo...

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusya'ya karşı ülkesinde devam eden savaşta en ağır tablonun Donetsk cephesinde olduğunu belirterek "Düşman, Donetsk bölgesini ele geçirme çılgın fikrinden vazgeçmedi" dedi. Zelenskiy, Ukrayna hava savunma sistemleri tarafından 54 füze ve 11 İHA'nın imha edildiğini de açıkladı.

Ukrayna lideri Zelenskiy: Düşman çılgın fikrinden vazgeçmedi, savaşta en ağır tablo...

Ukrayna lideri Zelenskiy gece saatlerinde sosyal paylaşım hesabından yaptığı görüntülü açıklamada, Rus güçlerinin perşembe günü Ukrayna'ya füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) tekrar saldırı düzenlediğini hatırlattı.

Ülkesinin çeşitli bölgelerine yönelik fırlatılan çoğu Rus füze ve İHA'nın Ukrayna hava savunma güçlerince vurulduğunu dile getiren Zelenskiy, "54 füze ve 11 İHA imha edildi." dedi.

"ÇOĞU BÖLGEDE ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞANIYOR"

Bazı füzelerin ise enerji altyapılarına isabet etmesi sonucu Ukrayna'nın çoğu bölgesinde elektriklerin kesildiğini aktaran Zelenskiy, "Bu akşam itibarıyla Ukrayna'nın çoğu bölgesinde elektrik kesintileri yaşanıyor." açıklamasında bulundu.

AA-20221215-29749514-29749489-UKRAYNANIN_BAHMUT_KENTINDE_RUS_SALDIRILARI_DEVAM_EDERKEN_SIGINAKLARDA_YASAM_SURUYOR

Zelenskiy konuşmasında, "Bu tür her füze saldırısıyla Rusya kendisini yalnızca daha derin bir çıkmaza sürüklüyor. Füzeleri giderek azalıyor. Ve her füze, sadece tüm bunların (saldırıların) bir mahkeme ile sona ermesi gerektiğini gösteriyor. Aynen böyle olacak." ifadesine de yer verdi.

AA-20221215-29749514-29749476-UKRAYNANIN_BAHMUT_KENTINDE_RUS_SALDIRILARI_DEVAM_EDERKEN_SIGINAKLARDA_YASAM_SURUYOR

"EN AĞIR TABLO..."

Rusya-Ukrayna arasındaki savaşta şimdilik en sıcak noktanın Donetsk cephesinin olduğuna dikkati çeken Zelenskiy, "En ağır tablo Bahmut, Soledar, Donetsk bölgesindeki tüm cephe hattında. Düşman, Donetsk bölgesini ele geçirme çılgın fikrinden vazgeçmedi." şeklinde konuştu. (AA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler