HABER

Uludağ'da kar piknikçileri mahsur bıraktı

BURSA (İHA) - Bursa'da sabah saatlerinde başlayan ve gün içinde aralıklarla devam eden kar yağışı Uludağ'da bütün hızıyla sürüyor.

Hafta sonu tatilini fırsat bilerek karla kaplı ormanlarda piknik yapmaya giden aileler, şehiriçindeki gibi hafif kar olduğunu düşünerek zincirlerini almayınca yolda kaldılar. Öğle saatlerinde Sarıalan bölgesinde et mangal restorantlarına giden bazı araçlarda aniden bastıran karın temizlenmesi için 3-4 saat bölgeden çıkamadılar. Kar topu oynayarak Sarıalanda vakit geçiren günübirlikçiler, yılın ilk karının keyfini doyasıya çıkarttılar.

Kar yağışı ile birlikte kış turizminin merkezi Uludağ'da hareketlendi. Ağaoğlu ve Grand Yazıcı Otelleri, kar kalınlığının 20 santimetreyi geçtiği Uludağ'da misafirlerini ağırlıyorlar. Hazırlıklarını tamamlayan diğer otellerinde önümüzdeki hafta açılacakları Kurban Bayramı tatili için rezervasyonlara başlayacakları öğrenildi. Uludağ'da yoğun kar yağışı turizm sektörüne hizmet verenleri sevindirdi. Uludağ yolunda araçlara zincir takanlar, yoğun bir hafta sonu geçirdiler. Hazırlıksız yola çıkan araçlara zincir takanlar 10 lira takma, 20 ytl kiralama ücreti alıyorlar. Kar ile birlikte Uludağ'a çalışan taksiciler, Sarıalandaki et mangal işletmecileri ve Teleferik işletmesi çalışanları da hareketli günler geçirmeye başladılar.

Bursa'da da gün içinde etkili olan kar yağışına hazırlıklı çıkanlar, şehirde şemsiyeleri ile ıslanmazken, hafta sonu yoğunluğu ile sıkışan trafikte birbirlerine yol vermeyen sürücülerde soğuk havaya rağmen kavga etmekten uzak kalmadılar. Gazcılar Caddesinde yol verme meselesi yüzünden araçlarından inen iki sürücü birbirlerini tokatladı.

Şehirlerası yollarda da etkili olan kar yağışı zaman zaman ulaşımda da aksamalara sebeb oluyor. Ancak Bursa'da şehirlerarası yollar açık bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön