HABER

Uyuşturucularla birlikte 4 kişi gözaltına alındı

Bursa'da polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, sünger yatağın gizli bölmelerinde saklanmış 5 kilogram eroin ele geçirildi. Yurtdışına sevk edilmek istenen uyuşturucularla birlikte 4 kişi gözaltına alındı.

Uyuşturucularla birlikte 4 kişi gözaltına alındı

Organize Suç ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Hakkari Yüksekova'dan bazı kişilerin uyuşturucu getirip, Avrupa'ya sevketme hazırlığında olduğu bildirildi. Hakkari'den bir otobüsle Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne gelen Davut S.(25) ve Mehmet Halit E.(26) isimli şahısların eroini, "Köyden kente göç eder gibi taşıdıkları sünger yatağın gizli bölmelerine" sakladıkları belirlendi. Narkotik dedektifleri, Terminal'deki bir otelde kaldığını tespit ettikleri şahısları takibe aldı. Şüpheli şahıslar, uyuşturucuları bir süre sonra Recep Ç.(38) ve Yasin S.(35) isimli şahıslara teslim ettiğini gören ekipler operasyona start verdi.

NARKOTİK DEDEKTİFLERİ TARAFINDAN YAKALANDILAR

İçinde piyasa değeri 42 bin 500 Euro olan 5 kilogram eroin bulunan çanta ile terminal içinde dolaşan şahıslar, narkotik dedektifleri tarafından yakalandı.

Uyuşturucu sevkiyatı olayına karışan 4 kişi, Narkotik Büro Amirliği'ndeki sorgulanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Şahıslarla birlikte bir de tabanca ele geçirilirken, eroinlerin saklandığı sünger yataklar da adliyeye gönderildi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler