Vajinal bölgenizi tıraş etmeyin!

Günümüzde kadınların büyük çoğunluğu anal bölgede bulunan kıllarını tıraş ediyor. Ancak, bazı uzmanlar anal bölgenin tıraş edilmesini riskli buluyor. İngiliz DailyMail'e konuşan iki jinekolog pubik kılların cildi nasıl koruduğunu, enfeksiyonları nasıl önlediğini hatta partnerlerini nasıl etkileyebileceklerini anlattı.

 Vajinal bölgenizi tıraş etmeyin!

Kasık tüyleri genital bölgeyi sıcak tutar

3

Jinekolog Dr Alyssa Dweck, kasık kıllarının sıcaklığın kontrolüne yardımcı olduğunu, tıpkı saçlarımız gibi ısı kaybına karşı cildi korunuduğunu söylüyor.

Egzersiz sırasında yastık görevi görerek travmayı önler

1

Kasık kılları, özellikle cinsel ilişki sırasında cilt için koruyucu bir bariyerdir. Bu tüyler cinsel ilişki sırasında hassas olan bölgenin tahriş olmasını önlüyor. Yani tampon görevi yapıyor. Kasık bölgesinde bulunan kıllar aynı zamanda egzersiz ya da bisiklet kullanımı sırasında oluşabilecek travmalara karşı yastık görevi görebilir.

Cinsel yolla bulaşan bazı hastalıklara yakalanma riskini azaltabilir

5

Bazı uzmanlar, kasık kıllarının cinsel organları belirli enfeksiyonlardan koruyabildiğini söylüyor. Bilim de bunu destekliyor. 2016 yılında yapılan araştırmaya göre cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyona yakalanma olasılığının % 75 olduğu belirtildi. En az bir kez cinsel yolla bulaşan enfeksiyon geçirenlerin %75'inin tüylerini düzenli olarak temizleyen kişiler olduğu ortaya çıktı. Bunun sebebi jilet ve ağda gibi epilasyon yöntemlerinin ciltte küçük yaralar oluşturması ve bu yaraların da enfeksiyonlara açık olması olarak gösteriliyor.

Daha iyi bir cinsel ilişki sağlıyor

8

Kasık tüyleri aynı zamanda karşı cinsi etkilemek için yaydığımız feromonları tutuyor. Bu da daha iyi bir cinsel ilişkiye sahip olunduğu anlamına geliyor. Kasık kıllarındaki ısı özellikle erkeklerde ereksiyon olmayı da kolaylaştırıyor.

Kasık bölgesini traş etmek yaralanmalara yol açabilir

9

Genital bölgenin traş edilmesi (ağda, lazer, jilet vs.) yaralanmalara, yanıklara ve döküntülere neden olabiliyor. 2017 yılında Amerikan Tıp Derneği tarafından yapılan araştırmaya göre en çok yaralanan vücut bölgesinin genital bölge olduğu tespit edildi.

VAJİNA PERUĞU TAKMAK MODA OLDU!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Evet bence de traş etmeyin. "Vajina buldun da kıllısını mı? arıyorsun diye ünlü bir sözümüz var. Demek ki kıllı vajina daha iyi oluyor.
@kguzelsever bencedeeee
İYİDE ONDAN SONRA MİLLET KAŞIYA KAŞIYAMI GEZECEK ORASINI BURASINI ....KAFAYI YEMİŞ UZMANLAR İĞRENÇ BİR GÖRÜNTÜ
niye bu senede kıllı vajinamı moda oldu
midem bulandı amünüm
uzmanlar da şaşırmış gündemi nasıl değiştirecekler :)
o iki jinekolog gitsin kendi eşlerine söylsin.
EN ÇEKİCİSİ BOL ORMAN OLANI ZATEN...
bacaklarınızı temiz tutunda o bolge arada iyi olabilir. bi alın bi almayın :)
kıl milyonlarca mikrobun yuvalanmasına sebep olur. nasıl sağlık açısından traş etmek sakıncalıymış. geçecekler bu işi. Müslüman mahallesinde salyangoz satışından başka bir şey değil.
HADE LEN TEMİZ OLACAK TEMİZ KADIN DEĞİN TEMİZ OLUR NE ALAKASI VAR DİNEN DE TEMİZ OLMASI GEREKİYOR PİSLİK TİR O NE SAĞLIĞI ALAKSI YOK ADAM GİBİ AL ALDIR TEMİZLE HİÇ BİR ŞEY OLMAZ
zaten zor bulunan bişey, kıllı kılsız farketmez...
Kabak gibi olması iyi..
nasil insan dogalsa öyle kalmali herseyin bir görevi vardir...
Lan o zaman da terleyecek merleyecek o bölge hava da alamayacak. Neler neler oluşur orada artık bilmem. Çernobilde gezer gibi korucuyu giysi ile yaklaşırız artık.
ya ne uzmanı dinimiz kesin diyor ya kesmemeneniz için bahane üretiyor sırf dine uymayın diye
Bu ne böyle bacak arasında insan kafası varmış gibi,,, oldu olacak oturup muhabbet edelim :D
bu doğru aslında
yaa sonrada ormanda kaybolun :))
o kıllar kesilecek. müslüman mahallesinde salyangoz satılmazzzz
pubik bolgeden bahsediliyor .. vajinada kıl olmaz
Yıllar önce 18 yaşındaydım ve arkadaşlar beni sosyal film diye kandırıp porno film oynatan bir sinemaya götürmüşlerdi. Derken filmde, vajina bölgeleri orman gibi kıllı kadınlar çıkmaya başladı ve ben o ana kadar kadını sakal tıraşı olmadığı için vücutları tümden tüysüz kılsız olarak zannediyordum. Ancak bu düşüncenin hakimliği yine de o karanlık üçgenleri keçeden yapılmış ayıp yerlerini örten kumaş parçaları olarak algılamama sebep olmuştu. Çok sonraları o siyah bantların kıl olduğunu idrak etmiştim.
balta girmemiş ormana 21 cmlik baltayla dalmak içinde kaybolmak misali ;)
gündem oluşturmak istiyorlar.
amma meraklsi varmis!!!
kıllı olması çok nadir erkeğin ereksiyonun sağlar. benim ve bir çok arkadaşımın midesini bulandırır. diğer türlü hastalık kapar mı pis kokar mı bayan arkadaşlar daha iyi bilir
ne kıl meraklısı varmış be bende dahil:)))temizlik her zaman güzeldir
bu uzmanlarda çok kıl haaa
-Vücut ve çamaşır temizliğinizi asla ihmal etmeyin. Gerisi sizin tercihiniz. İnanç ve düşüncelerinize göre...sadece sizi ilgilendirir. NOKTA
Diğer Haberler