HABER

VK hesap silme nasıl yapılır? VK kalıcı hesap kapatma adımları

Rusya merkezli VKontakte, bazı bölgelerde çok yaygın olan bir sosyal paylaşım ağıdır. Facebook'a kullanım açısından oldukça benzeyen bu uygulama sayesinde birçok insanla iletişim kurabilirsiniz. Fakat eğer uygulamayı çok kullanmıyorsanız hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Peki, VK hesap silme nasıl yapılır?

VK hesap silme nasıl yapılır? VK kalıcı hesap kapatma adımları

İçindekiler

  • VK Hesap Silme Bilgisayardan Nasıl Yapılır?
  • VK Connect Hesabı Nasıl Silinir?
  • VK Hesap Silme Telefondan Nasıl Yapılır?
  • Giriş Bilgileri Bilinmeyen Bir Hesap Nasıl Silinir?

VKontakte uygulaması aracılığıyla fotoğraf ya da video paylaşma, güncel haberler hakkında bilgi alma, farklı ülkelerden arkadaşlar edinme ve tanıdıklarınızla iletişim kurma gibi birçok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak açmış olduğunuz hesabı daha sonra silmeyi düşünebilir ve VKontakte'ı artık kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda VK hesap kapatma işlemine dair ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Peki, VK hesap silme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar...

VK Hesap Silme Bilgisayardan Nasıl Yapılır?

VKontakte hesap silme işlemi için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Daha sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

Ana sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan isminizin üzerine tıkladığınızda aşağıda bir pencere açılır. Bu pencereden "Ayarlar" sekmesine tıklayın.

Görsel 2

Genel ayarlar seçeneğinde sayfanın alt kısmına indiğinizde "Sayfanızı buradan silebilirsiniz" yazısının üzerindeki "Buradan" sekmesine tıklayın.

Görsel 3

Karşınıza çıkacak sayfada hesabınızı silme nedeniniz sorulur. Bunu belirtmeniz zorunlu değildir ve bir yaptırımı da yoktur fakat VKontakte veri tabanına kaydolması adına vereceğiniz bu bilgi faydalı olabilir. Örneğin sizi rahatsız eden bir durum varsa burada belirtebilirsiniz. VK yönetimi bu durumla ilgili gerekli işlemi başlatabilir. Sebebi yazdıktan sonra "Profil Sil" butonuna tıklayın.

Görsel 4

Son olarak karşınıza aşağıdaki ekran çıkacaktır. Hesabınızın tamamen silinmesi için 210 gün süre gereklidir. Yani bu süre içerisinde hesabınız tamamen silinmez. Eğer hesabınıza tekrar giriş yapmak isterseniz bu sayfada belirtilen tarihe kadar yapabilirsiniz. Tekrar giriş yaparsanız silme işlemi de iptal edilecektir.

Görsel 5

Bu işlemlerin yanı sıra hesabınızı direkt olarak silmek istiyorsanız aşağıda paylaştığımız VK hesap silme linki sizin için faydalı olacaktır. Bu sayfada hesap giriş bilgilerinizi yazdığınızda hemen silme sayfasına yönlendirilirsiniz.

VKontakte hesabınızı direkt olarak silmek için TIKLAYINIZ!

VK Connect Hesabı Nasıl Silinir?

VK Connect hesabı VKontakte ve Mail.ru grup hizmetleri için ortak olarak kullanılan bir hesaptır. Buradan yemek siparişi, taksi çağırma, ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir VK Connect hesabınız varsa ve bu hesabı silmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şöyledir:

Yine sağ üst köşede yer alan isminizin üzerine tıklayın. Bu defa "Yardım" seçeneği üzerinden ilerleyin.

Görsel 6

Sayfanın altına indiğinizde VK Connect kısmından "How do I delete a VK Connect account?" yazısına tıklayın.

Görsel 7

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacaktır. "This link" sekmesine tıklayarak devam edin.

Görsel 8

Sol sekmedeki "Güvenlik ve giriş" kısmına tıklayarak sayfanın alt kısmına gelin. "VK Connect profilin silinmesi" seçeneğine tıklayarak ilerleyin.

Görsel 9

Aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. "Profili sil" diyerek devam ettiğinizde VK Connect hesabınız ve bu hesap yardımıyla giriş yaptığınız servislerdeki tüm veriler silinecektir. Bunun için de 7 aylık bir süre gerekir.

Görsel 10

VK Hesap Silme Telefondan Nasıl Yapılır?

VKontakte uygulamasını telefonunuza indirerek de kullanabilirsiniz. Uygulama dili zaman zaman İngilizce olduğundan dolayı VK hesap silme İngilizce bilmeyenler için oldukça zor olabilir. VK Connect hesabınızı yukarıdaki anlatımdan faydalanarak kolayca silebilirsiniz. Hesabınızı silmek için bilgisayar kullanmalı veya telefonunuzdaki internet tarayıcısını kullanarak yukarıda anlattığımız işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

Giriş Bilgileri Bilinmeyen Bir Hesap Nasıl Silinir?

Hesabınıza girerken hangi bilgileri kullandığınızı unutmuş olabilirsiniz. Mail adresiniz, cep telefonu numaranız ya da şifreniz aklınızdan çıkmış olabilir. Eğer şifrenizi unuttuysanız hesabınıza giriş yapma aşamasında "Şifremi unuttum" diyerek yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Ama hesabınız ele geçirildiyse veya sizin adınıza bir sahte hesap açıldıysa bunun için mutlaka VKontakte destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Bu tür işlemler için aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak yardım sayfasına gidebilirsiniz. "Access to page" bölümü sizin için faydalı olacaktır. Bu sayfada hesabınıza dair giriş sorunları ayrı ayrı ele alınır, ilgili olana tıklayarak destek ekibine geri bildirimde bulunabilirsiniz.

VKontakte yardım sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler