HABER

Volkan Vural, AB için umutlu

SİİRT (İHA) - Avrupa Birliği Daimi Genel Sekreteri Volkan Vural, Türkiye'nin AB yolunda büyük atılım yaptığını söyledi. AB Daimi Genel Sekreteri Volkan Vural, Diyarbakır'da düzenlenen İnsan Hakları Eşgüdüm Toplantısı'nın ardından, 35 yıl aradan sonra memleketi Siirt'e geçerek hasret giderdi. Vali Nuri Okutan ile birlikte gezintiye çıkan Vural, esnaflarla tek tek tokalaştı. Ardından mezun olduğu 14 Eylül İlköğretim Okulu'na giden Volkan Vural, öğrencilik yıllarına geri döndü.

Hatıralarını tazelediği okulda basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Volkan Vural, Türkiye'nin AB yolunda büyük atılım yaptığını belirterek, "Özellikle demokrasi, insanlık hakları ve hukukun üstünlüğü alanlarında Anayasa değişikliği gerçekleştirildi. Pek çok yasamız değişti. Dolayısıyla Türkiye, AB'ye uyumluluğunda çok ciddi atılım içindedir. Ben inanıyorum ki, bu refom süreci devam ettiği sürece, Türkiye kısa zamanda müzakereye başlayacaktır. Benim temenim Türkiye'nin 2010'lu yıllarda AB üye olmasıdır. AB'ye katılmamız, birliğin genişlemesini hızlandıracak, ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişmesine katkıda bulunacak" dedi

Uzun yıllar sonra memleketi Siirt'te gelmekten mutluluk duyduğunun da altını çizen Vural, "Annemin ve babamın memleketi olan Siirt'te, hem akrabalarımı görmekten hem de hoş anıları tazelemekten mutluluk duyuyorum. Siirt, 35 yılda çok değişmiş" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler