Volkan'ı penaltılar yaşlandırdı!

Fenerbahçe'nin çeyrek final vizesi aldığı Sevilla maçında, ilk 9 dakikada iki hatalı gol yiyen kaleci Volkan Demirel, 2 dakikada kurtardığı 3 penaltı ile tarihe geçti. Başta kulüp başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere, yöneticiler ve takım arkadaşlarının kutladığı Volkan, gerçek kahramanın Zico olduğunu haykırırken, adını F.Bahçe'nin unutulmazları arasına yazdırdığı o an için, "4 penaltıda 4 yıl yaşlandım" yorumunu yaptı. Kurtardığı penaltılarda Zico'nun payının büyük olduğunu vurgulayan milli kaleci, "Hocam, devre arasında yanıma gelip, 'Başını dik tut. Buraya kadar seninle geldik. Yaptığın kurtarışları hatırla. İkinci yarıda daha iyi olacaksın' dedi. Onun bu hareketi ve sözleri beni ateşledi" diye konuştu.

Volkan, şunları söyledi: "Maçtan önce penaltılara gidileceğini hiç düşünmemiştim. Ama maç içinde aklıma geldi. Hatta Allahıma dua ettim. Bu fırsatı iyi kullanacağımı hissettim. Kendimi affettireceğimi düşündüm. Allahım da beni utandırmadı. Kendimi bir dev olarak gördüm sahada. Penaltı atışlarının yapılacağı sırada tüm Türkiye için başarmam gerektiğini düşündüm. Bu fırsatın kaçmayacağını biliyordum. Müthiş konsantre oldum. Penaltıyı atmaya gelen rakibimi psikolojik olarak da etkilemeye çalıştım. 4 penaltıda sanki 4 yıl yaşlandım.

Penaltılara özel çalıştılar

Kader arkadaşım Serdar'ın da desteğini unutamam. Birlikte ağladık, birlikte sevindik. Sevilla gibi bir devi saf dışı bırakmanın gururunu yaşıyorum. Bu başarı herkesin, bu başarı Türk futbolunun." F.Bahçe'nin, antrenör Önder Özen'in birçok kez izlediği Sevilla'nın tüm özelliklerini ezberlediği ve rakibinin zaaflarından en iyi şekilde yararlandığı belirtildi. Geçen yıl Espanyol'u penaltı atışları sonunda yenerek UEFA'yı kazanan Sevilla'nın final maçının kasedini defalarca izleyen kaleci antrenörü Murat Öztürk'ün, kaleci Volkan'a özel olarak penaltı çalışması yaptırdığı ve hangi oyuncunun penaltıları nereye vurduğunu ezberlettiği öğrenildi.