Vücudu 160 yaşında!

İngiltere’de yaşayan 20 yaşındaki Dean Andrews’in vücudu 160 yaşında.

Vücudu 160 yaşında!

Vücudu normal insanlara göre 8 kat daha hızlı gelişen Andrews, İngiltere’deki erken yaşlanma hastalığı teşhisi koyulan 4, dünyadaki 74 hastadan biri.

Kendisi gibi erken yaşlanma hastalığı teşhisi koyulan kişilere yardımcı olabilmek için yaşadıklarını anlatmaya karar veren Andrews, hastalığının sosyal açıdan kendisini geri planda bırakmasına izin vermediğini, diğer insanlar ne yapıyorsa kendisinin de aynı şeyleri yapmaya çalıştığını, başarısız olsa bile en azından denediğini söyledi.

20 yaşında olan Andrews, nişanlandığını, otomobil kullanabildiğini, 4 tane dövme yaptığını ve mekanik dersi aldığını söyledi.

41 yaşındaki anne Dawn, “Dean 6 aylıkken olması gerekenden daha küçük olduğunu farkettim. Hala 0-3 ay çocuk kıyafetleri giyiyordu, doktorlar üzülmememi söylüyorlardı. Sadece küçük olduğunu ama bunun dışında başka sorun olmadığını söylüyordu” dedi.

18 aylıkken yürümeye başlayan Dean’in diğer çocuklara göre daha erken yorulduğunu gözlemleyen Dawn, “Yolda yürürdük ve hep bacaklarının yorulduğunu söylerdi, ilk başta şımarıklık yaptığını düşünmüştüm ama sonra gerçek olduğunu anladım” dedi.

Erken yaşlanma hastalığı teşhisi koyulan kişilerin göz rahatsızlıkları, kalp krizi ve saç dökülmesi gibi sorunlarla karşılaştıkları ve genelinin 10 yaşında 80 yaşında gibi gözüktüğü belirtiliyor. (Daily Mail)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
rabbım vucud sıhatı versın
allah vücüdunu öyle yapmış niye sıhhat versinki.hiç duydunmu öyle birşey şimdiye kadar
ALLAHIN YERYÜZÜNDEKİ İNSANLARA YARATMA DİRİLME VE ŞÜKRETME KONUSUNDAKİ DELİLLERİDİR..BUNLAR GÖZLERİ GÖRENLER İÇİN..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler