Sedef hastalığıyla mücadele eden model, ilham kaynağı olmak istiyor

İspanya'da yaşayan Celia Martinez'e, 16 yaşında sedef hastalığı teşhisi konuldu. Vücudunun %90'ını kaplayan sedef hastalığı nedeniyle zor günler geçiren ancak zamanla yaralarıyla yaşamaya alışan genç kız kariyerine modellik yaparak devam ediyor; ve kendisi gibi olan kişilere ilham kaynağı olmak istiyor.

Sedef hastalığıyla mücadele eden model, ilham kaynağı olmak istiyor

İlk etapta sadece karnında küçük kırmızı lekeler oluşan zamanla yüzü de dahil olmak üzere neredeyse vücudunun tamamına yayılan lekeler, Celia Martinez'i önceleri oldukça üzmüş ve içine kapanık bir kadın olmasına neden olmuştu.

1

Celia, ''sokağa çıktığımda insanların kötü bakışları, söyledikleri sözler beni fazlasıyla yaralıyordu. Ancak onlarla mücadele etmeyi öğrendim. Kimsenin beni küçük düşürmesine, hakkımda kötü konuşmasına izin vermiyorum. Böylelikle kendime olan güveni tekrar kazandım'' diye konuşuyor.

2

Zaman geçtikçe yaralarını kucaklayan ve onları bedeninin bir parçası olarak kabul eden Celia, model olmayı umuyor ancak sedef hastalığı yüzünden iş bulamayacağını düşünüyordu.

4

''Hastalığımla mücadelem hala devam ediyor, vücudum sanki alev alev yanıyor ama bu model olmama engel değil'' diye konuşan Celia, hastalığının bir gün tedavi edileceğini umuyor ve kendisi gibi olan kişilere ilham kaynağı olmak istiyor.

Sedef hastalığı nedir?

Deride kırımızı renkli zemin üzerinde sedefi-beyaz renkli kepeklenmelere neden olan döküntülerle kendini gösteren sedef hastalığı (psoriasis) özellikle diz, dirsek ve saçlıderi gibi bölgelerde görülen, zaman zaman şiddetli kaşıntılı ve tekrarlayıcı bir hastalıktır. Sedef hastalığının nedeni tam olarak bilinmemekle beraber, hastalığın bağışıklık sistemi, genetik ve çevresel faktörlerin karşılıklı etkileşimi sonucu geliştiği düşünülür. Bulaşıcı değildir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Allah şifa versin. Biraz da edep.
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ BALCALI HASTANESİNDE TEDAVİSİ VAR İĞNELERİ VAR ONLARI VURULUNCA BÜTÜN KIZARIKLAR GEÇİYOR
@mustafail011986 egzamınında tedavisi varmı
@zeynalabidincetin Var... Egzamanın ilacı üzüm sirkesi kesin çözüm... egzamalı olan bölgenizi tam bi saat bol üzüm sirkesinde bekletin sonra o suyu atın ve normal suyla yıkamadan sabaha kadar uyuyun hemen ertesi gün iyileşmeye başladığını fark edeceksiniz ve gerekirse 15 gün sonra yine tekrarlayın... Ben denedim iyileştim inşallah sizede şifa olur
@mustafail011986 nasıl bir tedavi??
çok güzelsin celia. insanların ne söylediğini umursamadan yoluna dimdik bir şekilde devam et . Allah şifa versin
millet kafayı yedi
İşte çok güzelim deyip övünmemek gerek bir hastalık gelir...
Kangal Balıklı göle gelsin tedavisini yaptırsın geçmiş olsun
ÇARESİ HACAMAT VE SÜLÜK TEDAVİSİ - AVUÇ İÇİMDE VE AYAK ALTLARIMDA ÇIKMIŞTI ÇOK ŞÜKÜR ŞİMDİ HİÇ BİRŞEY YOK. ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.
Bu sedef hastalığını bire bir ilacı dağlarda yüksek kesimlerde bulunan yabani gül ağacının (yalnız beyaz olanı) kökünü ezerek kaynatıp (Klorsuz suda) sabahları aç karnına 1 su bardağı içilecek 1 ay devam ediniz sedeften eser kalmaz.Sağlıcakla kalınız.
@nuriahmetakinci nereden buluruz.
Benimde avuç içlerimde ve ayak altlarımda çıkmıştı. bitkisel otlar, özel kremler, iğneler, ilaçlar hepsini denedim ama nafile. Hacamat ve sülük tedavisi oldum ve tamamen iyileştim. kesinlikle tavsiye ediyorum.
BUNUN AMACI VÜCUDUNU SERGİLEMEK AÇACAK YA İŞTE BAHANE
Sivas kangal balıklı göl kesin çözüm
Sedef hastalığının tedavisi sivas ın kangal ilçesinde bulunan yılanlı çermikte yapılıyor.Bu bayan oraya gittiği takdirde şifa bulacaktır.
bu halide güzel
Allah'ın izniyle çaresi olmayan rahatsızlık yok, son üç yıl içinde çok kişiye tedavi konusunda destek oldum.Allah herkese şifa versin, mükemmel sonuçlar aldım, almayı nasip etsin inşallah
Diğer Haberler