HABER

Vücut güzelliği istismar ediliyor

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Kahveci, günümüzde moda haline gelen yağ aldırma ve vücut şekillendirme operasyonlarının ehil olmayan kişiler tarafından istismar edildiğini ileri sürdü.

Vücut güzelliği istismar ediliyor

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin Uludağ'da bir otelde düzenlediği sempozyuma başkanlık eden Prof. Dr. Ramazan Kahveci, özellikle kadınların fazla yağlarını aldırarak vücutlarını güzelleştirmek istediklerini belirterek, "Kol ve bacak estetiği, karın bölgesi estetiği, liposuction dediğimiz özel aletlerle yağ alma ve lipofilling denilen yağ doldurma yöntemlerini, yani kısaca vücut şekillendirme yöntemlerini, bu seneki sempozyumda ana konu olarak seçtik. Çünkü bu konuların kötüye kullanıldığını görüyoruz. Meslek dışı bazı kişiler hastaları yanlış yönlendirerek ticari kazanç sağlamaya çalışıyor.
Meslekdaşlarımız arasında bu konu ile ilgili tehlikelerin bir kere daha vurgulanmasını istiyoruz" dedi.

Özellikle liposuction ve lipofilling ya da diğer dolgu yöntemleri ile ilgili çok büyük tartışmalar olduğuna dikkat çeken Kahveci, insan sağlığının yok sayılmasına tepki gösterdi.

Türkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda uzmanın katıldığı sempozyumda, Almanya'dan gelen Dr. Serdar Eren de, bütün bu vücut şekillendirme işlemlerinin kombine olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgi verdi. Sempozyum 21 Mart'ta sona erecek.

BURSA (İHA) -

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön