Windows RT8.1′deki batarya sorunu çözüldü

Microsoft’un Windows 8.1 yüklü Windows RT tabletlerinde bataryanın çabuk bittiğinden yakınıyorsanız, bu işlemi uygulayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Windows RT8.1′deki batarya sorunu çözüldü

Satış konusunda son zamanlarda çok da parlak bir dönem yaşamayan Microsoft RT tabletlerinde bir de son zamanlarda ortaya çıkan batarya problemi kullanıcıların epey canını sıkmış gibi görünüyor. Konu hakkında Microsoft forumlarında yapılan açıklamalara göre Windows 8.1 Preview sürümünde çok fazla pil tüketimi gerçekleşiyor.

Belirtilenlere göre tablet bekleme modundayken bile saatte %2 ile %3 arasında şarj azalıyor. Bu nedenle deşarj kısa sürede bitiyor. Microsoft’tan gelen açıklamaya göre ise bu sorunun çok ilginç bir çözümü var. Tek yapmanız gereken Bluetooth bağlantısını aktif hale getirmek. Normal şartlarda Bluetooth bağlantısını açmak daha fazla pil tüketimine neden oluyor. Fakat yaşanan bu hatanın şu anlık tek çözümü bu. Dolayısıyla eğer siz de şarjınızın çok çabuk bir şekilde bittiğinden yakınıyorsanız Bluetooth’u açarak sorunu çözebilirsiniz. Tabii ki ileride Microsoft hatayı düzeltmek amacıyla ileride bir güncelleme yayınlayacaktır. Ancak şimdilik bu çözümden başka bir alternatif bulunmuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler