Wolfteam adlı online oyununda başlayan kavga cinayetle bitti

İstanbul’da liseli R.A. ile Yunus Emre Şahin, internet kafede bilgisayar oyunu Wolfteam nedeniyle tartıştı. Sosyal medyada küfürleşen iki genç buluştu. Yunus Emre’nin yumruk attığı R.A. cebindeki bıçağı arkadaşının boğazına sapladı.

İstanbul Esenyurt’ta mahalleden arkadaş olan iki arkadaşın kavgası kanlı bitti. İstiklal Mahallesi’nde önceki akşam meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti; Lise öğrencisi olan mahalle arkadaşları 16 yaşındaki R.A ve Yunus Emre Şahin, internet kafede oynadıkları şiddet içerikli bilgisayar oyunu Wolfteam nedeniyle tartışmaya başladı. Online oynanan oyunda yapılan hatalar nedeniyle çıkan anlaşmazlık, sosyal medyada küfürleşmeye kadar gitti. Ardından iki çocuk önceki akşam sözleşip buluştu. Tanıkların ifadesine göre çocuklardan Yunus Emre, R.A.’ya peş peşe yumruk attı.

BIÇAĞI BOĞAZINA SAPLADI

Düştüğü yerden kalkan R.A. ise cebinden çıkardığı bıçağı arkadaşının boğazına, ardından koluna sapladı. Şahin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Gazete Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre 16 yaşındaki saldırgan R.A., Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ve Çocuk Büro Amirliği’nin ortak çalışması sonrası yakalanarak gözaltına alındı.

İNSANA KARŞI KURT ADAM

Wolfteam adlı oyun, son teknolojiyi kullanan insanlarla kurt adamları karşı karşıya getiriyor. Bir kere dönüşüm yaşadıktan sonra çeşitli yakın dövüş taktikleriyle insanüstü performans gösteriliyor. İnsanlar ise inanılmaz bir silah gücüne sahip. Şiddet dozu hayli yüksek hikâye dünyanın çeşitli bölgelerinde geçiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
nasıl mal bır nesıl yetısıyor arkadas allah ıslah etsın akıl fıkır versinya
Köyden kente göçü kaldıramayan ailelerin, ne köylü ne kentli olabilmiş çocukları.
@rainman0602 sen safmısın arkadaş ne biçim bir tespit bu o zaman şehirde yaşayıpta cinayet işleyenleri ne yapacaksın sen neyin kafasını yaşıyorsun yürü git işine
Sen becermiş kendini aşmışsın nickten belli.
Suçlu kim sizce? Ebeveynleri mi? Oyun yapımcıları mı? Devlet? Hepsi?
Gizli reklam yapıyorsun mynet...
Ortada tüm toplumu ilgilendiren, bir cinayet haberi var, ve bu haber aynı zamanda ebeveynlere bir mesajdır,,ben çok üzülmüş bir olarak, son paragrafta sadece oyunu anlatan üç beş cümleden,reklam haberi olduğu kanısına vardıysan pes sana,, sanki oyunun yazılımını yapan mynet.
yemin ediyorum şaka gibi
Yıllardır söylüyorum Bu oyunlar çocukları canavarlaştırıyor. İnsan öldürmeyi çok basit ve sıradan bir iş haline getiriyor zihin altında. Oyun ile gerçek hayat bütünleşerek insan öldürmeyi oyun zannettiriyor. Şu an bu oyunları oynayan yada oynamış herkes potansiyel birer katildir. Uyuşturucudan daha beter bir illet. Bütün oyunları kastetmiyorum. Kanlı ve ölümlü vurdulu kırdılı olanları kastediyorum.
Oyunu da bir güzel anlatmışsın mynet. Alıp oynayalım mı yani mevzu bu mu ?
oyun kurtarır artık hayallerinizi hayatlarınızı ailelerinizi
ana babalar bir an önce oturup hızlı düşünün günlük yapılan okadar çılgınlıklar bir gün bedeli ağır olur boşvermişlik havalarda olmak der ken işler çıkmaza giriyo
Ne derseniz deyin bütün olay ailede bitiyor.Sen çocuğuna adam gibi eğitim vermezsen,çocuğun gidip toplu katliam bile yapar.Çocuk aileden ne görürse ona göre şekillenir.Ha bir de arkadaş ortamı da önemli.Ailen arkadaş ortamıyla ilgili gerekli uyarıları yapıp ilgilenirse çocuk arkadaşlarınıda ona göre seçecektir.Sonuçta yine bütün iş ailede bitiyor.
akşam haberlerde izledim bu çocuk göz göre göre öldü enaz 5 dakika bir bakkalın içinde yardım istedi kimse yardım etmedi görüntülerde var zaten insanlık ölmüş kardeşim hatta yerler kan oluyor diye bide çocuğu dısarı kovdular Allah Rahmet Eylesin Ailesine sabır versin
Nasıl bir haberdir bu yahu.Sanki evlerde internet ve oyun yokmuş gibi her şeyi internet cafelerin üstüne atıyorsunuz. Evlerde ve ceplerde denetleme ve kontrol yokken internet cafeler her hafta denetleniyor ve kontrol altında kullanıcılara sunuluyor.Bu kadar gereksiz haberler le ne zamana kadar internet cafeleri kötülemeye devam edeceksiniz.
bir yandan da oyunun reklamını yapmayı ihmal etmemişler
WOLF-TİME YASAKLANSIN :))
Yeni nesil bencil, egoist, vicdan, saygi ve sevgiden yoksun yetişiyor. Ailelere büyük iş düşüyor ancak arkadaş cevresi ve sosyal medya özentisi ile gercekten zor onlari tutmak!
Sanal alemi gençler kaldıramıyor, karşıdakinin de normal insan olduğunu idrak edememişler, sırf tanımadığı için rahatlıkla küfredebiliyor, birbiriyle karşılaşıncada sonuç bunun gibi oluyor. Arada oyun yada sosyal medya olması birşeyi değiştirmiyor, suçu oyuna atmak yerine insanların eğitilmesi gerek.
Diğer Haberler