HABER

Yağmur pamuk üreticisini mağdur etti

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep'in Araban İlçesi Ziraat Odası Başkanı Mehmet Doğan, aralıksız olarak devam eden yağmurun pamuk üreticisini mağdur ettiğini söyledi.

Doğan, yaptığı açıklamada, hasat döneminin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen 45 bin dönümlük pamuk ekili alandan ancak 15 bin dönümlük alanın toplanabildiğini belirterek, "30 bin dönüme yakın pamuk ekili arazilerdeki pamuklar hala toplanamadı. Aralıksız olarak devam eden yağmur, pamuk üreticisini mağdur etti" dedi.
Doğan, pamuğun tarlada çamur içinde kaldığını ve üreticilerin mağdur olduğunu, Araban Ovası'nın afet bölgesi ilan edilmesi için yetkililerle görüştüklerini kaydetti.
Arabanlı pamuk üreticisi Mehmet Yağcı da, 120 dönümlük pamuk ekili alanda hasat zamanı olmasına rağmen ürününü toplayamadığını ifade etti. Yağcı, "Hasat zamanından 2 ay geçmesine rağmen işçi bulamadığım için tarladaki pamuğumu toplatamadım. Ektiğimiz pamuğu yetiştirebilmek için yaptığımız masraflar olduğu gibi duruyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön