HABER

Yaşam savaşçısı Çiğdem...

Bacağı kopan ve vücudundaki 19 kırıkla tam 6 kez ameliyat geçiren şarkıcı Çiğdem Yüce, GATA'da gazileri görünce hayata dört elle sarıldı...

Yaşam savaşçısı Çiğdem...
Alanya'lı 26 yaşındaki model ve şarkıcı Çiğdem Yüce’nin hayatı, 15 Ekim2009 tarihinde geçirdiği trafik kazasıyla karardı. Ankara’dan Alanya’ya giderken nişanlısı Alper Bezci’nin kullandığı otomobilin takla atması sonucu ağır yaralanan Yüce’nin sağ bacağı diz kapağının üzerinden koptu, vücudunda 19 kırık meydana geldi. O günden sonra tam6 kez ameliyat olan ve halen Ankara GATA’da tedavisi süren Yüce, “kazayı hissettiğini” söyledi:
**TEDBİRSİZLİK VE HIZ**
“Bir gece önce rüyamda dev bir arı gördüm. Rüya tabirlerinde başıma büyük bir felaketin geleceği yazılıydı. Yola çıkmak istemiyordum. Ama nişanlım çok ısrar etti. Aşırı hız, uykusuzluk ve tedbirsizlik bizi bu noktaya getirdi. Hislerim gerçek oldu. Üç kez kalbim durdu ama kurtuldum. Annemin dualarının
karşılığı, hediye bir yaşam bu.” Kazadan sonra 23 ünite kan verilen, 27 saat ameliyat masasında ve 3 gün de yoğun bakımda kalan ÇiğdemYüce’nin şu an sol bacağında, her iki kolunda ve belinde titanyum var. Hastanede “Biyonik Kız” diye anılıyor.
**GAZİLERİ GÖRÜNCE**
Ankara GATA’da, gazileri görünce mucizevi bir şekilde hayata tutunduğunu söyleyen Yüce, Almanya’dan gelecek olan bilgisayar fonksiyonlu protez bacağı bekliyor. Yüce, sözlerini şöyle sürdürdü: “GATA’da ben gazilere destek oluyorum, onlar da beni teselli ediyor. Onların organsız kalışı, bu vatan ve millet uğruna oldu, benimkisi ise bir hiç uğruna. Ama yeniden doğdum, şimditekrar yürümeyi öğreneceğim. Hayata dört elle tutundum.”


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön