HABER

Yemek hastalığıyla 3 yaşında 40 kilo

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde oturan Merve Aslan, 3 yaşında olmasına rağmen 40 kilo geliyor. Yaşına göre dev cüssesiyle görenleri hayrete düşüren Merve'nin hastalığının nedeni ise bir türlü bulunamıyor.

Yaşıtlarına göre aşırı kilolu olması nedeniyle Ergani Devlet Hastanesi'ne kaldırılan küçük Merve, burada yapılan tetkik ve araştırmalardan sonra Diyarbakır Dicle Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak yapılan tüm araştırmalara rağmen küçük Merve'nin hastalığının nedeni bulunamadı. Ailesinin ekonomik durumu yeterli olmayan Merve, buradan alınarak tekrar Ergani Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Elinden yemeği alınınca ağlayarak kafasını duvarlara vuran Merve Aslan'ın ailesi kızlarının hastalığına yetersiz koşullarda çare ararken, Ergani Devlet Hastanesi Başhekimi ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Hüseyin Tolan, yaptıkları araştırmalarda hastalığın nedenini bulamadıklarını belirtti. Dr. Tolan, "Dicle Üniversitesi Endokrin Servisi'ne sevk ettik. Ancak burada da hastalığın nedenini bulamadılar. Şu anda Merve, hastanemizde gözetim altında. Bunun dışında hiç bir şey yapamıyoruz" dedi.

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan çaresiz baba Ramazan Aslan (26) ise bir an önce kızının hastalığına çare bulunmasını istedi. Mevsimlik işçi olarak çalıştığını söyleyen baba Aslan,"Kızım 1.5 yaşından beri böyle. Müthiş iştahı var. Yaşıtları mama yerken o tavuk budu istiyor. Yedikçe de şişmanlıyor. Ona yiyecek yetiştirmek için elimizde avucumuzda ne varsa sattık. Sürekli doktora götürüyoruz, ama bir çare bulamadılar. Ne yapacağımızı şaşırdık. İlaçlarını bile borçla alıyoruz. Bize yardım edilsin" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön