HABER

"Yerel kaynaklar operasyonu doğrulamadı"

ZAHO (İHA) - Türk askerlerinin Irak sınırı içerisine girip operasyona başladığı iddiası, yerel kaynaklarca doğrulanmadı.

Irak sınır muhafızlarının iddiasına göre, bölgeye Türk askerlerinden herhangi bir sızma operasyonunun yapılmadı. Peşmergeler herhangi bir nokta operasyonunu doğrulanmazken, Türk topçularının Irak sınırları içerisinde bulunan Dola Mir ve Dola Merge alanlarına top atışları yaptığı öne sürüldü. Kaynaklar, yaklaşık 2 saat süren top atışları sonucu herhangi bir nokta operasyonu ve askeri hareketliliğin gözlenmediğini vurguladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "01 Aralık 2007 günü istihbari çalışmalar kapsamında, Hakkari ili Çukurca ilçesinin güneydoğusunda Irak hudutları içinde, 50-60 kişilik bir PKK'lı terörist grup tespit edilmiştir.

Söz konusu teröristler üzerine, bölgeye yakın durumda bulunan ateş destek vasıtaları ile yoğun bir uygulama yapılmıştır. Uygulama, sonucunda terörist grubun önemli ölçüde zayiat verdiği, teknik vasıtalarla tespit edilmiştir. Bölgeye ihtiyaç duyulduğunda diğer unsurlarla da
müdahale edilecektir" denilmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön