HABER

Yılmaz Vural'a 2 maç men cezası

Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu, Altay-Antalyaspor maçındaki olaylar nedeniyle Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural'a 2 maç, Onur Tuncer'e 1 maç, kırmızı kartla oyun dışı kalan Mehmet Yılmaz'a ise 2 maç ceza verdi.

Antalyaspor Basın sözcüsü Murat Süğlün, Disiplin Kurulu'nun verdiği cezanın haksız olduğunu belirterek, Tahkim Kurulu'na başvuracaklarını söyledi.

Süğlün, "Disiplin Kurulu, hocamız Yılmaz Vural'a, Onur'a yönelik sözle ve eylemle hakaret etmek suçundan 2 maç, Onur Tuncer'e ise tahrik etmek ve kendi teknik adamına sözlü hakaret etmek suçundan bir maç, 90. dakikada kırmızı kart gören Mehmet Yılmaz'a ise hakeme hakaretten 2 maç ceza verdi. Mehmet Yılmaz 1 maç da kırmızı kart gördüğü için ceza aldı" dedi.

Yılmaz Vural ile Onur Tuncer arasında sadece tartışma yaşandığını ifade eden Murat Süğlün, şöyle konuştu:

"Yılmaz Vural'ın Onur'u dövdüğü söyleniyor. Hocamızın Onur'a vurduğuna dair tek kare fotoğraf ve hiçbir görüntü yok. Uzaktan vurdu gözüküyor diye ceza verilemez. Onur'un suçu ne? Anlamak mümkün değil... Maçın 90. dakikasında kırmızı kart gören Mehmet Yılmaz'a verilen 3 maçlık ceza da çok ağır. Bugün Tahkim Kurulu'na yürütmeyi durdurma için başvuru yapacağız. Yanlış karardan dönüleceğine inanıyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön