YPS kuruluşunu böyle açıkladı

PKK’nın yeni oluşumu YPS, kuruluşunu açıklamak için bir araya geldikleri Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde beyaz kamuflajlı ve tek tip kıyafetleriyle görüntülendi.

YPS kuruluşunu böyle açıkladı

Yaklaşık 50 kişiden oluşan terörist grubun, olağan kıyafetlerinden farklı olarak ilk kez tek tip kıyafet giymeleri ise PKK’nın dış yardım alma ihtimalini güçlendirdi.

PKK’nın dağ kadrosundan gelen örgüt elemanlarının ilk kez beyaz renkli tek tip kıyafetli görüntüleri ortaya çıktı. Üzerleri hücum yelekli, beyaz kamuflajlı teröristlerin görünümü PKK’nın dışarıdan yardım almış olma ihtimalini güçlendiriyor.

ASKER GÖRÜNÜMÜNDELER

Abdullah Öcalan’ın fotoğrafı ve PKK bayrağı altında fotoğraf da çektiren teröristlerin kendilerine asker görünümü vermeye çalışmaları dikkat çekti.

Görüntülerde YSP mensubu kış koşullarına uyumlu kar maskeli teröristler sözde komutanlarına selam veriyor.

YDG-H FESH EDİLDİ, YPS OLDU

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) isim değiştirerek, Sivil Savunma Birlikleri (YPS) oldu.

Terör örgütü bir süredir hazırlandığı isim değişikliğini duyurdu. PKK kırsal kadroları ile YDG-H unsurlarını aynı çatıda altında birleştirme kararı almıştı.

Güvenlik kaynakları ise daha önce, YPS oluşumunun, PKK’nın sözde özerklik ilan edilmesi halinde şehirlerdeki çatışmaları yürütecek kadrolar olduğuna dikkati çekmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 115 yorum
Demek ki yardımları sağlam ülkelerden alıyorlar. Yüksekova'da sıra Allah'tan sonra en güçlü Devlettir gerekirse bizler de gideriz vatanımızı savunuruz Van da yaşıyorum ama Türk vatandaşı bir kürdüm. Allah vatanımıza güzel Türkiyemize zarar verecek tüm örgütleri ve ülkeleri helak etsin..
BU VATANA CANIMIZ FEDA
@muyafek helal olsun gardasıma
AMİN
@muyafek tüylerimi diken diken yaptın..bravo size..eli öpülecek bir vatanseversiniz
Bende saf kafkas OSMANLI TÜRK üyüm.. senin gibi KÜRT için canımı veririm.. zaten kardeş bizdeki bu birlik olduğu için;bizdeki bu kardeşlik olduğu için TÜRKİYE CUMHURİYETİ içinde ve dışında onca haine rağman ayakta duruyor..
neden yuzlerini gosteremiyorlar böyle asker mi olur kıç korkusundan karı gibi gizleniyorlar
bu adamlar yüksekova da bunu yapıyor rahat rahat pozlar veriyor kimse engel olmuyor yada olmasına izin verilmiyor siz hala çıkmışsınız her şey kontrol altında diyorsunuz ya bu halk çok aptal ya siz kendinizi çok zeki sanıyorsunuz
@erenay_2014 sen yükekova dene yeri 3 metre alanmı sandın kimse engel olmuyormuş.sen çok akıllısın kardeşim oralar sarp dağlardan oluşan devasa alanlar kimbilir.bu o.çocukları bu pozları nerede verdi.burdan oturduğun yerden ahkam kesmek kolay.hem siz rahat olun bu topraklar biz sağ oldukça sahipsiz kalmaz ve türkten başkasına yar olmaz
@erenay_2014 doğrudur aptalsınız :)) kabul edin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler