KADIN

Yükselen Koç Burcu Özellikleri

Hayata lider olmak için gelen yükselen Koç burcu özellikleri arasında çok hareketli olmaları, sıra dışı bir tarza sahip olmaları gibi noktalar bulunur. Ün ve şöhrete karşı bir istekleri vardır. İlgiyi üstlerinde toplamak isterler. Son derece sakin konuşmalar yapabildikleri gibi zaman zaman patavatsız davranabilir, etraflarındaki insanlara karşı sert çıkışlar yaparak kalp kırabilirler.

Yükselen Koç Burcu Özellikleri

Zodyak burçları arasında ilk sırada olan Koç, ilklerin burcu olarak da bilinir. Yenilikler ve başlangıçlar, yükseleni Koç olanların yaşamına yön verir. Koç yükselenli kişiler genelde bir ortama girdikleri zaman ilgiyi odağı olmak isterler ve bunun için çaba göstermekten de çekinmezler. Masumane konuşmalar yapabildikleri gibi ani çıkışlarla beraber çok sert diyaloglara da girebilirler. Bu özellikleri ilgi çekmelerine yardımcı olur. Çoğu zaman ün, şan, şöhret gibi arzuları vardır ve olabildiğince kısa süre içinde bu arzularına ulaşıp daha renkli bir yaşantı sürmek isterler.

Yükselen Koç Kadını

Yükselen Koç kadınları genelde enerjik olurlar ve her daim hareketli bir görüntü verirler. Monotonluktan kesinlikle hoşlanmazlar ve yaşamlarına dahil ettikleri kişilerin monoton kişiler olmaması konusuna önem verirler. Hayatın hareketli olması onlar için bir motivasyon kaynağıdır.

İlişkilerin belli rutinler üzerine kurulu olması ve o rutinlerin dışına çıkılmaması Koç yükselenli kadınlar için ekstra bir üzüntü sebebi olabilir. Birlikte vakit geçirirken sıkıldıkları bir insanla ömür geçirmek, dolayısıyla evlenmek istemezler. Sürprizlerden çok hoşlanan yükselen Koç kadınları eşlerinin atılgan olmasını isterler. Partnerleri onların bu isteklerini karşılamalı, hareketli yaşama uyum sağlamalı ve sürprizlerle onları şaşırtmalıdır. İşler yolunda gittiği zaman gerek enerjisi gerek eğlenceli tavırlarıyla pozitif elektrik yayan Koç yükselenli kadınlar her sosyal ortamda istenen, herkesin hayatında olmasını istediği kişilerdir.

Ev yaşantılarında ise yükselen Koç kadınları kesinlikle sıra dışı bir tarz tercih ederler. Normale aykırı olmak kaydıyla uyumsuz renklerden hiç beklenmedik bir uyum yaratabilir, zıt renkleri kombinleyip herkesin gözünü alan ve beğeni toplayan bir tarz yaratmak isterler. Yükseleni Koç olan kadınların olumsuz noktalarına değinmek gerekirse her durumda mükemmeli aradıkları için bazen hayal kırıklığına uğrayabilecekleri ya da etraflarındaki insanların canını sıkabilecekleri söylenebilir. Bunun yanı sıra eğer beğenmedikleri ve sıkıldıkları bir durumla karşılaşırlarsa o durumun müsebbibi olan kişilere karşı ukala tavırlar sergileyebilirler. Eşleri, böyle bir durumla karşılaşmaları halinde fedakarlık gösterip durumu tolere etmelidir. Bu sayede olay kısa sürede çözülecektir. Olayın kısa sürede çözülmesi, yükselen Koç kadınlarının ukala tavırları yüzünden zaman zaman kötü sonuçlarla karşılaşmaları ve bunlardan ders çıkarmalarından kaynaklanır.

Yükselen Koç Erkeği

Yükseleni Koç olan erkekler de çekici bir imaja sahiplerdir ve aynı Koç kadınları gibi bir ortama girdikleri zaman çok çaba harcamadan ilgiyi üstlerinde toplayabilirler. Fakat bu cazibelerinin yanı sıra patavatsızlık gibi kötü bir özellikleri de vardır. Zaman zaman bir ortamda söylenmemesi gereken laflar edebilir ve bu yüzden zor durumlara düşebilirler. Bu özellikleri cazibelerine rağmen kadınların onlardan uzaklaşmasına ve onlara karşı besledikleri ilgiyi kaybetmesine sebep olabilir. Yükseleni Koç olan erkekler genelde bu patavatsız söylemleri çok sıkıldıkları ya da bir ortamda hoşlanmadıkları bir şeyle karşılaştıkları zaman söylerler.

Koç yükselenli erkekler asla seçeneklerden biri olmak istemezler. Her durumda ilk sırada yer alıp planların kendilerine göre organize edilmesini isterler. Eğer birisi onları bir seçenek olarak görürse Koç yükselenli erkeklerin tepkisini toplayacaktır. Bunun haricinde enerjik ve hareketli bir yapıları vardır. Bu yapılarıyla birlikte dışarıya karşı son derece eğlenceli bir duruş sergilerler. Pek fazla düzen ve disiplin insanları olduğu söylenemez. Bu sebeple zaman zaman sorumluluktan kaçtıkları durumlar ortaya çıkabilir.

Partnerlerini bir kere benimsedikleri zaman onlar için her türlü sorumluluğu almayı, düzene ve disipline girmeyi tercih edebilirler. Bir hedefe ulaşmak için birileriyle anlaşmaları gerekiyorsa her türlü ikna yöntemini deneyerek öyle ya da böyle başarıya ulaşırlar. Duygusal bir yapıları vardır ve dik başlı, gururlu insanlardır. Birinin kendilerine yanlış yaptıklarını düşündükten sonra o kişiyi kolay kolay affetmezler. Eğer birisi onları kızdırırsa gönüllerini alması hiç de kolay olmayacaktır.

Yükselen Koç Burcu Özellikleri

Yükselen burcu Koç olanların yönetici gezegeni Mars'tır. Bu yüzden atak, pozitif ve rekabetten hoşlanan bir karakterde olurlar. Adeta hayata birinci olmak, lider olmak için gelmişlerdir. Her daim kalabalığın en başında olmak ve kendilerini kanıtlamak isterler. Çok fazla düşünmeden spontane hareketler sergilerler. Koç yükselenli kişilerde genelde strateji ve taktik içeren davranışlara pek rastlanmaz. Mars eylem ve yüksek enerji gezegeni olduğu için Koçlar da hareketli ve her daim yüksek enerjili olurlar. Bir işi yapmaya karar verdikleri an üzerinde fazla düşünmeden ve tereddüde düşmeden derhal harekete geçmeyi tercih ederler.

Yükseleni Koç olanlar vakitlerini boş yere harcamaktan çok hoşlanmazlar. Bunun yerine enerjilerini ve zamanlarını istedikleri sonuçlara ve hedeflerine ulaşmak için harcamak isterler. Biraz da bu özelliklerinin ve çok hareketli olmalarının bir getirisi olarak bazen halihazırda çalıştıkları işi bir kenara bırakıp yeni projelere odaklanabilir ve kenara bıraktıkları işe bir daha dönmeyebilirler.

Kendilerini aşmak ve yeteneklerini etraftaki insanlara göstermek isterler. Birilerini test etmek ya da başkaları tarafından test edilip sonunda başarılı olmak isterler. Yükseleni Koç olanlar için fiziksel aktiviteler çok önemlidir zira aksi bir durum söz konusu olursa yoğun enerjileri yüzünden stres ve tansiyon gibi hastalıklarla karşılaşabilirler. Mars etkisi altında olan Koç yükselenli kişiler atletik bir yapıda olurlar. Fiziksel özellikleri rekabetçi karakter yapılarıyla birleştiğinde spor konusunda daha başarılı sonuçlar alabilirler.

Bazen ölçüyü elden kaçırdıkları ve yaşamı gerçek bir savaş alanı gibi görerek kavgacı insanlar haline geldikleri durumlar da olabilir. Bu tip durumlarda gereksiz çıkışlarda bulunarak etraftaki kişilerin kalbini kırabilir ve o kişilerin düşmanlığını kazanmış bireyler haline gelebilirler. Eğer dürtülerini kontrol ederek daha planlı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilirlerse içine dahil oldukları ve başladıkları her işte daha başarılı olacaklardır.

Özgürlükleri onlar için önemli bir kırmızı çizgidir. Bunun yanı sıra açık sözlü bir tavır takınarak zaman zaman çok haklı konuşmalar yapabildikleri gibi zaman zaman da patavatsızlığa varan ve karşıdaki insanları üzen sonuçların oluşmasına sebep olabilen sözler edebilirler. Atak yapıları sadece fiziksel anlamda değil aynı zamanda mental anlamda da etkilidir. Zira Koç yükselenli olanlar çok hızlı düşünebilen ve daha hızlı karar alıp parlak fikirlere imza atabilen kişilerdir.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler