HABER

Yüzlerce araç yollarda mahsur kaldı

Yoğun kar yağışı Marmara Bölgesi'nde hayatı felç etti. TEM Otoyolu Edirne istikameti, Hadımköy gişelerinden itibaren otomobillere kapatıldı.

Yüzlerce araç yollarda mahsur kaldı

Hamzabeyli sınır kapısı ulaşıma kapandı. İstanbul'un bazı semtleri ile Trakya'da Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'a 3 saat süreyle elektrik verilemedi. İzmir-İstanbul Karayolu Balıkesir yakınlarında kar ve buzlanma nedeniyle trafik aksıyor. Her iki yönde de kilometrelerce araç konvoyu oluşurken, binlerce insan yolda perişan oldu. Aşırı soğuklar nedeniyle Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi'nde bir kişi gece donarak öldü.

[**

**](http://video.mynet.com/habervideo/Kar-esareti/448862/)

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/kore-gazisi-donarak-oldu/491458 )

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/inhavadurumu.asp)

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/yasam/otobus-sarampole-yuvarlandi-1-bebek-oldu/491416 )

İstanbul yolunda kar esareti

İzmir Karayolu Balıkesir İl sınırları içerisindeki Çanakçı Rampaları´nda buzlanma nedeniyle trafik dün akşam saatlerinden itibaren güçlükle verilebiliyor. Karayolları ekiplerinin sürekli olarak tuzlama çalışması yaptığı yoldaki maddi hasarlı kazalar ve zincir takmadıkları için yolda kalan araçlar nedeniyle kilometrelerce konvoy oluştu. 12-13 saattir yolda olan araç sürücüleri ve şehirlerarası otobüs yolcuları perişan oldu.

Edremit'te mahsur kalan 16 araç kurtarıldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle gece Edremit-Yenice kara yolunda mahsur kalan 6'sı yolcu otobüsü 16 araç, Edremit Belediyesine ait iş makinelerinin çalışması sonucu kurtarıldı. Balıkesir Valiliği Özel İdare Müdürlüğü ile Karayolları ekiplerinin bölgede çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.AKOM: Kar pazartesi akşamına kadar sürecek

AKOM: Kar pazartesiye kadar sürecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada kar yağışının pazartesi akşamına kadar etkisini sürdüreceği belirtildi.

İstanbul'da karla gelen elektrik kesintisi

İstanbul'da kar yağışı ile birlikte Avrupa yakasında yaşanan elektrik kesintisi vatandaşların tepkilerine neden oldu. İstanbul'un bir çok semtinde dün gece saat 22.00 sıralarında başlayan kesintiler yüzünden kalorifer sistemleri çalışmadı. Beşiktaş, Fatih, Bayrampaşa, Şişli,Büyükçekmece'de halen elektrik kesintileri yaşanıyor.

AKOM'dan yapılan açıklamada İstanbul'daki elektrik kesintisiyle ilgili şu açıklama yapıldı: "Boğaz geçişi enerji hatlarında meydana gelen arıza nedeniyle İstanbul'un bazı bölgelerinde 50 dakika süreyle elektrik verilemedi. Bedaş ve Ayedaş ekipleri arızayı kademeli olarak gideriyor, Kesinti olan bölgelere elektrik verilmeye başlandı.

Elektrik kesintisi nedeniyle İstanbul metrosu Taksim- Atatürk Oto Saniye istasyonları arasında ulaşım aksadı. Elektriklerin verilmesiyle birlikte seferler normale döndü. İşlemelerde elektrik kesintisinde tüm trenler istasyonlara aküler yardımıyla gelebiliyor. Vatandaşlar trenlerde kalması söz konusu olmuyor. Vatandaşlar ilk istasyonda bekletiliyor. Elektrik nedeniyle bazı bölgelerde su kesintileri de yaşanıyor. Ayrıca Esenyurt'ta da yolların kapalı olduğu ve elektrik kesintisinin olduğu bildirildi.

UYARI

Elektrik kesintisi nedeniyle bazı bölgelerde doğalgaz kesintileri de meydana geliyor. Vatandaşlar elektrik kesildiğinde kombilerini mutlaka kapatmaları gerekiyor. Kapatılmadığı takdirde ani yüklenme ile bina girişlerinde bulunan regülatörlerde atmalar meydana geliyor. Bu tıkanıklığın giderilmesi için İGDAŞ acil yardım ekipleri çalışıyor. Ancak genel kesintilerde sorunun büyümemesi için Elektrik kesildiğinde kombiler mutlaka kapatılmalı. Elektrik geldikten sonra açılmalı."

Hadımköy gişelerinden itibaren otomobillere kapalı

TEM Otoyolu Edirne istikameti, Hadımköy gişelerinden itibaren otomobillere kapatıldı.Sadece büyük araçlara açık olan kara yolunda ulaşım, kontrollü sağlanıyor. TEM'den Edirne istikametine giden otomobiller, D-100 Karayolu'na yönlendiriliyor.

İDO seferleri iptal

Bugün rüzgarın hızı yer yer 85 km’ye ulaştı. Bu yüzden 23 çatı uçtu, 10 ağaç, 7 telefon ve elektrik direği devrildi. İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO) Bandırma-Yenikapı 18.30, Bostancı-Yenikapı 18.00, Bandırma-Yenikapı 15.30, Kabataş-Kadıköy-Bursa 13.00, Bostancı-Yenikapı-Armutlu 10.30, Yalova-Pendik 9.30, Pendik-Yalova 9.30, Yalova-Yenikapı 9.00, Bursa-Kadıköy-Kabataş 9.00, Yenikapı-Bursa 7.30, Bursa-Yenikapı 7.30 seferleri kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

Hamzabeyli sınır kapısı ulaşıma kapandı

Edirne'de etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Türkiye'yi Avrupa'ya bağlayan Hamzabeyli sınırkapısı yolu ulaşıma kapandı. Ayrıca Süloğlu-Lalalpaşa, Uzunköprü Meriç, Keşan-Enez ve Keşan-İpsala ilçeleri arasında ulaşım sağlanamazken birçok köy yolu da ulaşıma kapandı. Karayolları Ekipleri ile İl Özel İdare Ekipleri tarafından karla kaplı yolların açılması için çalışmalar başlatıldı.

Trakya'daki 3 il elektriksiz kaldı

Trakya Elektrik ve Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, enterkonnette sistemden enerji sağlanamaması nedeniyle bu sabah saat 08.00'den itibaren Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne ile ilçe ve köylerine üç saat süre ile elektrik verilemediğini açıkladı. Sistemin normale dönmesi nedeniyle bölgeye yüzde 30 eksikle enerji verildiği açıklandı. Elektriklerin kesilmesi nedeniyle kötü hava koşullarına rağmen kaloriferler çalışmadı, sular akmadı.

Tekirdağ'da bir kişi donarak öldü

Aşırı soğuklar nedeniyle Şarköy'de bir kişi gece donarak öldü. Çatı katında tek başına yaşayan 75 yaşındaki İsmail Gültaş komşuları tarafından donmuş olarak bulundu.

KARAYOLLARINDA KAPALI YOLLAR

Edirne-Hamzabeyli (Bulgaristan Sn.) - Kar ve Tipi
Karaburun-(İzmir-Çeşme)Ayr.(Ulaşım Köy yolundan) - Sel
Güzeloluk-Ayrancı - Kar ve Tipi
Kayseri-Erciyes-Develi - Kar ve Tipi
Hacılar-Erciyes - Kar ve Tipi
Alaçam-Kızlan-Çerçiler - Kar ve Tipi
Hozat-Karaoğlan-Ovacık - Kar ve Tipi
Gümüşhane İl sınırı-Yağmurdere - Kar ve Tipi
Arhavi-Ortacalar - Heyelan Riski
(Borçka-Muratlı)Ayrımı-Camili - Kar ve Tipi
İyidere-İkizdere-İspir (Ovit Dağı Mevkii) - Kar ve Tipi
Of-Çaykara-Bayburt (Soğanlı Dağı Mevkii) - Kar ve Tipi
Bayburt-Çaykara (Soğanlı Dağı Mevkii) - Kar ve Tipi
Yomra-Üçpınar-(Trabzon-Gümüşhane)İl sn. - Kar ve Tipi
(Gümüşhane-Bayburt)Ayr-Uğrak-Dağbaşı (Salmankas Dağı Mevkii) - Kar ve Tipi
(Bayburt-Çaykara)Ayr.-İspir - Heyelan
Araklı-Uğrak-Dağbaşı (Salmankas Dağı Mevkii) - Kar ve Tipi
Yukarı Narlıca-Bahçesaray - Kar ve Tipi
(Iğdır-Ağrı) İl sınırı-Cumaçay-Ağrı - Kar ve Tipi
(Kağızman-Tuzluca)Ayr.-Cumaçay - Kar ve Tipi
Gaziler-(Sarıkamış-Karaurgan)Ayr. - Kar ve Tipi
(Seydişehir-Akseki)Ayr.-Cevizli-Bademlibeli - Heyelan

Geri Dön