HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Zehirli ayakkabıları tespit eden personele tebrik

Çin'den ithal edilen zehirli ayakkabıların piyasaya sürüldüğü bilgisi Türkiye'de paniğe yol açtı.

Zehirli ayakkabıları tespit eden personele tebrik

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kanserojen madde içeren ayakkabıların fotoğraflarını kamuoyu ile paylaştı. Vatandaş ayakkabı almaya korkar oldu. Bütün bunlar yaşanırken Beytullah Yıldırım ve Hakan Ülker’in dikkati kabusa son verdi.

‘Zehirli ayakkabılar’ın piyasa sürüldüğü bilgisinin Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli tarafından doğrulanması paniğe yol açtı. Çok sayıda tüketici sayıları binlerle ifade edilen ayakkabılardan alıp almadıklarının endişesini yaşadı. Bakanlık tehlike içiren ayakkabı modellerinin fotoğrafını paylaştı.

DİKKATLERİ SAYESİNDE BULUNDU

19 bin 920 çift, 9 model ayakkabı cinsi eşyanın imha edilmeyerek yasadışı olarak iç piyasaya sürüldüğünü hatırlatarak bu ayakkabılardan 2368 çiftin mühürlenerek satışlarının durdurulduğunu, açıklandı. Vatandaş ayakkabı alışverişinden korkar oldu hatta aldığı ayakkabıların zehirli olup olmadığı kontrol etti. Panik giderek artarken Beytullah Yıldırım ve Hakan Ülker sayesinde 19 bin 460 çift ayakkabı farklı bir antrepoda tespit edildi.

BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli , köy Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı bir antrepodaki ayakkabıların imha esnasında eskileriyle değiştirildiğini tespit eden Yıldırım ve Ülker’i makamında kabul etti. Canikli mesleğe henüz başlayan aday muayene memurları Beytullah Yıldırım ve Hakan Ülker’i görevleri esnasında gösterdikleri hassasiyet ve dikkatli çalışmaları dolayısıyla tebrik etti.

Bakan Nurettin Canikli gayretli çalışmalarıyla kamu zararının önlenmesinde önemli katkı sağlayan memurları Devlet Memurları Kanunu’na göre başarı belgesi ile ödüllendirdi.

(DHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler