KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Zihnini ve bedenini yenilemenin 10 yolu

  Zihni ve bedeni yenilemek için birçok yol var. Bunları uygulayarak bedenen ve zihnen çok daha sağlıklı olmak mümkün. Hem zihni hem bedeni yenileyecek yolları merak ediyorsanız sizi içeriğe alalım!

  Zihnini ve bedenini yenilemenin 10 yolu

  1. Düzenli egzersiz yapmak hem zihni hem bedeni yenilemenin yolu.

  morning-workouts
  Egzersiz yapmak bedeni yeniliyor. Ama bunun yanında zihninizi de yeniliyor. Özellikle yazın dışarıda yapacağınız egzersizler size çok iyi gelecek. Egzersiz derken öyle büyük çalışmalardan bahsetmiyoruz. Dışarıda 1 saat yapacağınız yürüyüş bile çok etkili.

  2. Egzersiz tek başına yeterli değil tabii. Egzersizi beslenmeyle desteklemek gerek.

  nutritionphilosophy_detailfeature
  Egzersiz yapsanız bile bu tek başına yetmiyor. Yaptığınız egzersizin yanında sağlıklı beslenmeye de dikkat etmelisiniz. Sağlıklı beslenme için her gün yeterli protein, karbonhidrat, meyve ve sebze yemeyi ihmal etmemeniz gerek.

  3. Her şeyin yanında uyku da çok önemli.

  Ekran Resmi 2024-04-25 16.57.57
  Uyku düzeni olmadığında ne zihin ne beden doğru çalışabiliyor. Bu yüzden her gün en az 7-8 saat uykunuzu almanız gerekiyor. Bu uykunun gece olması da önemli. Gece uzun saatler ayakta kalmak bedeni ve zihni yoruyor. O yüzden yeterli ve kaliteli uykunuzu mutlaka her gün almalısınız.

  4. Meditasyon yapmak zihni sakinleştiriyor.

  220531190304-woman-meditation-stock
  Meditasyonun birçok etkisi var. Bunlar arasında en önemlisi zihni rahatlatması. Odaklanmayı artıran meditasyon ile sadece zihniniz değil bedeniniz de rahatlıyor. Stresi azaltmaya yardımcı meditasyonu hayatınıza sokarak kendinize iyi bakabilirsiniz.

  5. Doğa ile geçirilen vakit her zaman iyi gelir.

  Ekran Resmi 2024-04-25 17.08.57
  Yeşilin ve denizin iyi gelmediği bir şey yok. Doğada vakit geçirmek de insana çok iyi geliyor. Doğada kısa bir yürüyüş ya da piknik yaparak bedeninizi ve zihninizi yenileyebilirsiniz. Yine küçük bir toprak bile olsa onla uğraşmak da insanı rahatlatıyor.

  6. Herkesin bir hobi edinmesi gerekiyor.

  Ekran Resmi 2024-04-25 17.18.50
  Hobiler, insanın vakit geçirmesi için ideal aktiviteler. Yeni bir hobi edinmek, insana iyi geliyor. Bir sürü farklı çeşit hobi var. Onların arasından kendinize en uygununu seçerek kendinizi rahatlatabilirsiniz. Resim yapabilir, sevdiğiniz bir enstürmanı çalabilir ya da fotoğraf çekebilirsiniz.

  7. Eğer stres seviyeniz çok yüksekse o zaman nefes egzersizini deneyebilirsiniz.

  1598376885705
  Stresi yüksek olanlar için nefes egzersizleri her zaman bir seçenek. Bu egzersizleri düzenli yaptığınızda rahatlayacağınıza şüphe yok. Bunun dışında masaj yaptırarak da hem bedeninizi hem zihninizi yenileyebilirsiniz.

  8. Aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek zihni rahatlatmanın kolay yollarından.

  centralperk2_wide-6532b10893def72caafab313150ea24f32984189-s1100-c50
  Günün yorgunluğunu hem bedenen hem zihnen atıp yenilenmek için arkadaşlarınızla ya da ailenizle içtiğiniz bir kahve ya da yediğiniz bir yemek yeterli! Kendinizi yenilemenin en kolay ve eğlenceli yollarından biri olan aile ve arkadaşlarla zaman geçirmek stresle başa çıkmayı kolaylaştırıyor.

  9. Zihni yenilemenin yolu onu bir şeylerle meşgul etmek.

  Ekran Resmi 2024-04-25 17.44.16
  Zihin egzersizleri zihni yenilemenin ideal yolu. Bulmaca çözmek gibi kolayca yapabileceğiniz birçok zihin egzersizi var. Bunları yaparken zihniniz canlanıyor ve bu dolayısıyla beden sağlığınızı da etkiliyor.

  10. Bakım yapmak, sadece cildi yenilemiyor. Aynı zamanda bedeni ve zihni yenilemeye yardımcı oluyor.

  Ekran Resmi 2024-04-25 17.48.49
  Günlük ya da haftalık kendinize bakım için ayıracağınız zaman sizi yeniliyor. Bu bakım saatinin sadece cildinizi sağlıklı hale getirmek için olduğu düşünmeyin. Bu süreyi sadece kendinize ayırdığınız için zihninizi de rahatlatan bir aktivite oluyor.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler