Bilim dünyasını şaşırtan garip mesajlar

Bilim dünyası Ross 128 isimli bir cüce yıldızdan gelen mesajları konuşuyor... Gezegenimize 11 ışık yılı uzaklıkta bulunan Ross 128 isimli bir cüce yıldızdan periyodik sinyaller tespit edildi. Güneş’ten 2.800 kat daha parlak olan Ross 128 hakkında açıklama yapan Abel Mendez, "Yıldızı 10 dakika gözlemledik... Her ne kadar bunun zeki varlık olması ihtimali düşük olsa da bu ihtimali komple göz ardı edemeyiz” dedi.

Bilim dünyasını şaşırtan garip mesajlar

Arecibo Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre bilim insanları, 12 Mayıs’ta devasa boyutlardaki radyo teleskoptan sinyaller aldıklarını duyurdu.

Konuyla ilgili Porto Riko Üniversitesi'nde görevli astrobiyolog "Neredeyse periyodik olarak sinyaller geliyor. Uzaylılar olabilir" dedi.

Güneş’ten 2.800 kat daha parlak olan Ross 128 hakkında açıklama yapan Abel Mendez, “Yıldızı 10 dakika gözlemledik ve ‘neredeyse periyodik’ sinyaller geldiğini fark ettik. Her ne kadar bunun zeki varlık olması ihtimali düşük olsa da bu ihtimali komple gözardı edemeyiz” dedi.

Dünya’dan 11 ışık yılı uzakta yer alan bir cüce yıldızdan geldiği tespit edilen gökcisminin Ross 128 kod adıyla bilindiği kaydedildi.

"SİNYALLER ÇOK GARİP"

Business Insider’a konuşan Mendez, "Uluslararası bilim dünyası sinyalleri inceliyor. Arecibo’da gözlem alanımız çok geniş ve bu sebeple gelen sinyallerin bu yıldızdan dolayı değil başka bir objeden gelmiş olma ihtimali var. Fakat hiçbir uydudan daha önce bu şekilde bir sinyal almamıştık. Sinyaller çok garip” dedi. (NTV)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
biz burda hala ramazan ayinda orucluyken karimin ablasini begendim onu birakip onla evlenirsem caizmi degilmi ile ugrasalim..adamlar nelerle ugrasiyor birde bize bak..sonra dunya lideriyiz..hadi oradan..
@sg_1984 sen zavallı ezik basının etkisinde kalmış nereden nereye geldiğimizi fark edemeyen birisin. bilki ülken senden çok ileri ve daha ileri gitmek için her konuda çok çalışıyor.
Dinsiz vs değilim Allah'a şükür muslumanim ve son peygamber Hz.Muhhamed (sav) olduğuna inancım tam. Kitabım kuranı Kerim lakin ama bu kadar büyük bir Evren'de tek canlının biz olduğuna inanmıyorum. Kimine göre uzaylıdır vs. Su bir gerçek, bu kadar büyük Evren'in sadece biz insanlar icin inşaa edildiğine inanmıyor ve öyle ise israf olduğunu düşünüyorum. Bu Evren'de baska canlılar mutlaka vardır. Bilim gerçektir.. İlim ve bilime inanmak lazım. İkisi de lazim! Kim ki bilime karşı ise insanliga ve dine karşıdır. Ders kitaplarında bilim icin cok fazla saat verilmeli ve önemli olmalı.
@fergani_1988_vepnc maden kurana inanıyosan git oku Allah kuranda diıyoki ben sadece insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diıye yarratım kuranda uzaylılardan yada baska canlılardan bahsetmıyor sayet olmus olsaydı kuranda bu yazardı müslümanlık sadece inanmakla yetınmıyor uygulamakta önemli..
işte bu kafayla 2 adım ileri gidemeyiz.
10 dakika içinde periyodik aralıklarla şimdiye kadar duyulmamış garip sinyaller yani sesler algılanıyormuş.işin ilginç yani sürekli genişleyen ucu bucu bilinmeyen uzayda her türlü garip sesler duyulabilir.fakat periyodik aralıklarla bunun olması ilginç
Değerli arkadaşlar bazı insanları anlamak çok zor yahu şimdi şöyle bir moda çıktı kuran kerim de o halde yok o zaman namaz nasıl kılınacağı zekatın ne şekilde verileceği de yazmıyor o zaman ne yapacağız bırakın bu kur'an da yazmıyor saçmalığını uzayda kesinlikle yalnız değiliz çünkü bunun çok güçlü emareleri var yakın gelecekte bunlar aşikar olacaktır!...
@kaktus_35 Allah ıslah etsin snei
imam hatipler kapatılsın diyormuş . Açıklama: NASA
@recursion89 salakmısın sen ya kendi kilise okulları ne oluyor ya,şu ağzınızdan köpükler saça saça islam değerlerine saldırmayın artık
Nasa, bizlerden, daha neler gizliyor neler. Bayer Monsanto, birisi viruslu ve hastalikli tohum genleri üretiyor, diyeri ilacini, Norton ve Kasparsky, virus yazilimlarida kendilerinden, anti yazilimlarida. Kansere, aidse, obeziteye ilac, coktan bulundu ama sattirmiyorlar. Tesla, elektirik olmadan doganin elektirigi ve enerjisiyle hic para ödemeden, enerji kullanilir dedi, adam kayip edildi. Tramp, Katar, Teröre yardim ediyor dedi, silah satti Katara, 180 derece döndü, ucaklarda Bilgisayara yasak getirdi, Türkiye ye, Ultra kontrol cehazlarini, satinca, vazgecti. Daha neler var neler.
o sinyaller 11 ışık yılı her halde 100 - 150 sene önce mi gönderilmiştir acaba. O sinyali gönderen ölmüştür her halde.
papaz efendiye 100 dolar versek günahlarımızı affedermi diye soruyorlardır kabul ederse papaz geleceklermiş dünyaya yav ne kadar cahil huur var türkiyede toplanmış ayrıca incildede yazmıyor uzayla ilgili birşey ve vatikanda oğlancı dolu hadi bunu acıklayın koduğumun ateistleri yanlışlıkla 5-10 tane hidrojen bombası düşsede türkiyeye Allah varmı yokmu yada isamı muhammed mi kim kurtarırsa kurtarsın sizi eğer kurtarıcı yoksa b..k yoluna gideceksiniz zaten maymundan geldiğine inanan şempazelerle muhattap olmayın sonuçta hayvan hepsi
Diğer Haberler