Danimarka’dan askerlerine ‘Rus kızlar’ uyarısı

Copenhagen Post, NATO operasyonu kapsamında Estonya’da görev yapan Danimarkalı askerlerin, başkent Tallin ve Tartu’daki barlarda Rus genç kadınların provokasyonlarına karşı uyarıldığını bildirdi. Raporda, Rusya’nın askerlerden bilgi almak için ‘bal tuzaklarından’ yararlanabileceği, yani yanlarına ajan kadınları gönderebileceği belirtildi.

Danimarka’dan askerlerine ‘Rus kızlar’ uyarısı

Danimarka Güvenlik ve İstihbarat Servisi (PET), NATO operasyonu kapsamında Baltık ülkelerde görev alacak askerleri, Tallin ve Tartu’daki barlarda Rus ve Rusya yanlısı genç kadınların provokasyonlarına karşı uyardı.

Copenhagen Post’un haberine göre, PET’in raporunda, “Yapılan değerlendirmelere göre, Danimarka silahlı kuvvetlerine yönelik saldırgan eylem ve gözdağı olasılığı yüksek” ifadelerine yer verildi.

Rusya’nın askerlerden bilgi almak veya onları gözden düşürmek için ‘bal tuzaklarından’ yararlanabileceği, yani yanlarına ajan kadınları gönderebileceği ifade edilen raporda, Estonya’da görev yapan Danimarkalı askerlerin özellikle başkent Tallin ve Tartu kentindeki barlarda provokasyonlara maruz kalabileceği kaydediliyor.

Danimarka Savunma Bakanı Hjort Frederiksen, PET’in dile getirdiği endişelerin asılsız olmadığını belirterek, “Askerler, provokasyonlar ve varlıklarını gözden düşürme çabalarıyla karşılaşabilir. Savunma Bakanlığı, bu sorunlara yanıtlar üzerinde çalışıyor” dedi.

(Sputnik)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
türk askeri bunları görse oturup hayat hikayesini bile baştan sona anlatır
ben çok şey biliyorum.. bal tuzağım beni bul
Bu resmi ilk 2003 yilinda gormustum. Habire ayni resim kullaniliyor, bu kizlar simdi 40 yasindadir...
KOY RUS KIZI HABERİNİ OKUMAYAN KALMASIN
Acaba balla nasıl tuzak yapılıyor.
Biz eskiden rus kizlariynan savasirdik... Sene 1989 o zamanlar siz yoktunuz...
bunlar adamı bülbül gibi öttürür
Diğer Haberler