Esad’ın işkenceleri hız kesmiyor

Suriye’nin başkenti Şam’da Esad yanlısı ordu güçleri tarafından 2 sivile akıl almaz işkenceler uygulandı.

Esad’ın işkenceleri hız kesmiyor

ŞAM (İHA) - Şam’ın kırsalında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile rejim yanlısı askerler arasında çıkan çatışmada öldürülen rejim yanlısı askerin cep telefonunda bulunan işkence görüntüleri bulundu. Görüntüde 2 sivile uygulanan akıl almaz işkence sahneleri cep telefonu ile saniye saniye kayda alınmıştı. Görüntüde elleri ve ayakları bağlanan 2 sivil kırbaçlandıktan sonra üzerlerine otomobil lastikleri atılarak uzun bir süre işkenceye tabi tutulan 2 sivil yapılan işkenceler sonunda yaşamlarını yitirdi.

Öte yandan amatör bir kamera tarafından kaydedilen görüntülerde 2011’den beri muhalifler ile Devlet Başkanı Beşer Esad kuvvetleri arasında süren çatışmalardan en çok sivil halkın zarar gördüğünü gözler önüne seriyor. Muhtemel bir bombalamanın ardından kaydedilen görüntülerde kasası ölü sivillerle dolu olan kamyonlar dikkat çekiyor. Ölülerin üst üste yığılarak istiflendiği kamyon kasalarının hali Suriye'nin son iki yıldır büyük bir insanlık vahşetine tanık olduğunu gösteriyor.

Hayatını kaybeden sivillerin kamyon kasalarına istiflenerek defnedilecekleri bölgeye taşındıkları ve buralarda toplu olarak gömüldükleri kaydedilirken ölüleri kamyon kasalarından dışarı çıkaran yakınlarının hali yürek burkuyor. Esad kuvvetleri ile muhalif gruplar arasındaki çatışmaların şiddetlendiği bölgelerde Esad kuvvetlerinin sıklıkla namlularını sivil halka çevirdikleri biliniyor.

[

**](http://haber.mynet.com/kategori/dunya)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
onbinlerce suriyeli olmayan kişi cihad adı altında işgale geliyor.Kendileri suriyeli değil ama suriyeye demokrasi getirmek istiyorlar.Bunun adı cihad değil işgaldir.Ölenlerin hiçbiri suriyeli bile değil.Esad az bile yapıyor bence.2007 de Esad ın yüzde 97 oy aldığını biliyormuydunuz.Evet Esad diktatör ama çok sevilen bir dikatatör.
yazık size dimi, yalan haber yapmaktan ne haz alırsınız bilmiyorum ama Allah bunun hesabını soracktır. şeytanın ordusu el kaidenin işlediği suçları esat yaptı diye yalan atan türk medyası yazıklar olsun size
Herkes esetin yaptiklarini soyluyo peki muhaliflerin yaptigi bisey yokmu bi örnek vereyim esetin binalardaki askerlerini canli canli asagi attigini gormuyo o vahset degilmi
haklısın kardes diğer tarfaı bakmıyorlar
Ne adına olursa olsun bu kadar canilik olamaz ya!Din,Meshep,İdeoloji ne olursa olsun böyle vahşetin gerekçesi olamaz.Müslümanım diyenler böyle yaptıkça islamı bilmeyenler, işte bunlar böyledir,müslümanlık vahşet terör dinidir diyeceklerdir.Esad'a göre milyonlarca kişi, çoluk çocuk,yaşlı genç hepsi emperyalistlerin yanında olan teröristler.Ta başından demokratik,insan haklarına saygılı bir yönetime geçiş yapsaydı bunlar olurmuydu?Bir adam için ne canlar gidiyor.Demekki şahsi çıkarlar ve hükmetme güdüsü herşeyin üstünde.Bir durun düşünün ya hepimiz insanız,neden böyle yapıyoruz,zarar kime?
esad sivil halka saldırıyor yalanını yazmaktan bıkmayan yandaş türk medyası maalesef talimat almışçasına gerçekleri bu teröristlerin faaliyetlerini saldırılarını türkiye sınırını kullanışlarını suriye halkının mallarını yağmalamalarını görmezden gelip tek taraflı haber yapıyor suriye ordusu kendisine saldıran bu teröristlere çiçekmi vermeliydi yazıklar olsun size...
çokdoğru bızde de terorıst başını aynı şımdı sıra ülkenın bölünmesinde.medya kahramanlaştırdı,
sen ordasın galiba, dünya basınının görmediklerini görebildiğine göre:))))
bravo amerika , heytt kendi ulkesinde 3-5 oilu var diye butun dunyaya saldiran iyi kalpli amerika... suriyeyi kan golune ceviren amerika.. seytan amerika ..Ahtapot amerika ve kollari ne yazikki 1 kol turkiye....
birde muhalaefetin yaptıklarını düşünün esatın askerine neler yapıyorlar bunu bu acıdan görün bakın
DÜNYA BUNLARI İZLİYOR YAZIKLAR OLSUN.ŞU CELLET EDASI IN KELLESİNİ KOPARMIYORLAR NEDEN ACABA
hiçbir şekilde basına güvenmiyorum. Esad gerçekten haklına zulüm mü ediyor. Yoksa ülkesindeki terörü bizim yapamadığımız gibi ülkesinden temizliyor mu? Hangisi acaba....?
Yiyin Birbirinizi devam devam durmak yok...
bunu esad guçlerının yaptuğı nereden bellı,ınsanları bırbırıne tahrık edıp de katlettırmeyın.gunah gunahve ayıo,vahşet.herıkı tarafda musluman ve herşeyden önce ınsan.
İKİ TARAFTA ALLAH U EKBER DİYİP İNSAN ÖLDÜRÜYORLAR.
Müslümanlık bumuydu ey insanlık!
ESAD da dünya ülkelerinin dikkatini çekmek için , yaptığınıda videoya alarak haber sitelerine gönderdi.Haber sistemide Suriyedeki savaş gibi haince riyakarca yapılıyor.
turkiye kendi ulkesindeki aclari doyurmuyor elin vatan hainlerini besliyor ev veriyor yemek veriyor bedava
Ebu Bekre(r.a)’den rivâyete göre,Peygamber(s.a.v)şöyle buyurdu:“İki Müslüman birbirini öldürmek üzere kılıçlarıyla karşılaşırlarsa ikisi de ateştedir.” Denildi ki: “Ey ALLAH'ın Rasûlü! Katilin Cehennemde olmasını anladık, peki maktül neden Cehennemdedir?” Rasûlullah (s.a.v):“O da arkadaşını öldürmeye hırslıydı”buyurdu.(Müslim,Fiten:4; Buhârî,Fiten: 10) "Merhamet ancak cehennemliklerde bulunmaz" [Hadîs-i Şerîf] Yorumsuz tarafsız olarak her kez oturup düşünür umarım.
Diğer Haberler