'Facebook zihin okuma teknolojisi üzerine çalışıyor'

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, insanların düşüncelerini internet üzerinden direkt gönderebilmesini sağlayan bir teknoloji üzerine çalıştıklarını doğruladı. Daha önce de zihin okuma teknolojisi ile ilgili açıklamalar yapan Zuckerberg, şirketinin 'direkt beyin iletişimi' üzerine sıkı bir şekilde çalıştığını aktardı. Zuckerberg'in telepati teknolojisiyle ilgili açıklamalarının şirketin çalışmaları üzerine ipucu verip vermediği merak ediliyordu.

'Facebook zihin okuma teknolojisi üzerine çalışıyor'

Facebook'un F8 adındaki geliştirici konferansında konuşan genç iş adamı, dijital nesnelerin gerçek dünya ile bağlantı kurmasını sağlayan artırılmış gerçeklik (AR) üzerine yaptıkları çalışmaları da anlattı.

"BEYİN ARAYÜZLERİ ÜZERİNE ÇALIŞIYORUZ"

"Ancak AR'ın da ötesine geçerek bir gün sadece zihninizi kullanarak iletişim kurmanızı sağlayan beyin arayüzleri üzerine çalışıyoruz" dedi.

'Beyin dalgalarını tespit edebilen, anlamını çözen ve diğerleriyle paylaşılmasını sağlayan telepatik teknolojinin' geleceğin iletişimi ve en üst düzey iletişim platformu olduğunu söyleyen Zuckerberg, daha gidilecek çok yolları olduğunu vurguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Akıllı insanlar biliyordu bende biliyordum daha önce facebook ta denediler tuttu işte bilim teknoloji budur saygılar.
@mehmetyxl senin kadar Anadolu çomari değiliz çok şükür.
@forever1505 vay be hemen sınıfını belirlemişsin zeki insan :)
@forever1505 Adam senin beyin dalgılarını tespit edebiliyorsa bir reciever gibi beynine transmitte yapabilir.. Sana ilerde kumanda bile edebilir demek bu.. Gizlin saklını bilmesi senin için önemli değilse alkış tutabilirsin bu teknolojiye...
Senden zeki olduğum kesin.
Hm.. şimdiden Facebook ve türevlerine elveda demek aile fertlerini yavaştan yavaştan ortamda uzaklaştırmak gerek ...
Hastasi olanlara iyi haber birde o hasta olanlara bizlerin yorumlarinida isinlasa.. fotoshoplu resim dokumani facebook..
Diğer Haberler