Forbes’in Twitter hesabını Türkler hackledi

Dünyanın en saygın ekonomi ve iş dergisi Forbes'in Twitter hesabı Türkler tarafından hacklendi, hesabın profil fotoğrafı Osmanlı armasıyla değiştirildi.

Forbes’in Twitter hesabını Türkler hackledi

ABD merkezli derginin 12 milyon takipçisi bulunan hesabından, “#Nazialmanya #Nazihollanda Bu size ufak bir #OSMANLITOKADI #16Nisan da görüşmek üzere Nemi yazdım Türkçe ÖĞREN RT” tweet’i atıldı.

Kapak fotoğrafı da Türk Bayrağıyla değiştirilen hesaptan hacker’lar “Reis’i üzeni biz de üzeriz” isimli bir videonun YouTube linkini paylaştı. Kısa süreliğine hacklenen hesaba yeniden erişim sağlanabiliyor.

BORUSSIA DORTMUND DA HACKLENDİ

Öte yandan Almanya’nın önde gelen futbol takımlarından Borussia Dortmund’un Twitter hesabı da aynı şekilde ele geçirildi. Bir süre sonra Bayern Münih futbolcusu Javi Martinez, UNICEF USA, Avrupa Parlamentosu hesapları da aynı kişiler tarafından kısa süreliğine hacklendi. Tüm hesaplara şu an erişilebiliyor. (Sözcü)

_

Dün geceden bu yana hack'lenen kuruluşlar arasında şunlar bulunuyor:_

- UNICEF ABD
- Uluslararası Af Örgütü
- İngiltere Sağlık Bakanlığı
- Alman gazetesi Die Welt
- BBC Kuzey Amerika
- Forbes
- Reuters'ın Japonya servisi
- Russia Today'in İspanyolca servisi
- ABD'deki Duke Üniversitesi
- Borussia Dortmund
- İngiltere'deki Ricoh Arena Stadyumu
- Justin Bieber'ın Japonca hesabı

Almanya ve Hollanda ile yaşanan siyasi krizin ardından Türk hackerler tarafından hack'lenen hesaplar arasında Bundesliga ekibi Borussia Dortmund'un Twitter hesabı da var. Hesaptan "#NaziAlmanya #NaziHollanda Bu size ufak bir Osmanlı tokadı. 16 Nisan'da görüşmek üzere. Ne mi yazdım, Türkçe öğren" mesajı paylaşıldı. Mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki görüntüleri de paylaşıldı.

Hack'lenen hesaplardan bazılarında kontrol bir süre sonra tekrar hesap sahiplerine geçti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Diğer Haberler