'Halep'te ateşkes yeniden sağlandı'

Reuters'ın geçtiği habere göre, Halep'te ateşkes yeniden sağlandı. Muhaliflerin tahliyesi saatler içinde başlayabilir.

Halep'te iki köyden 15 bin kişi tahliye edilecek. Tahliyelerin saatler içerisinde başlaması bekleniyor. Ateşkesi rejim güçleri de doğrularken muhalifler, aileleri ve isteyen siviller tahliye edilecek.

AA: TÜRKİYE MUHALİFLERİN, RUSYA REJİM GÜÇLERİNİN GARANTÖRÜ

Muhalif kaynaklar, ateşkesin yeniden sağlanmasıyla aracı olan sivillerin bölgeden çıkmaya başlayacağını bildirdi. Her an başlaması beklenen sürecin sabaha kadar sorunsuz devam etmesi durumunda da otobüsler bölgeye girerek sivilleri ve muhalif savaşçıları hızla tahliye edecek.

AA muhabirine bilgi veren Türk istihbarat kaynakları, Türkiye ve Rusya arasında gerçekleşen görüşmelerin ardınan ateşkesin sağlandığını anlattı.
Kaynaklar, Türkiye'nin muhalifler, Rusya'nın ise rejim güçleri adına garantör olduğunu bildirdi.

Kuşatma altındaki bölgeden çıkanların Halep'in güneybatısında bulunan ve muhaliflerin kontrolündeki İdlib iline geçmeleri bekleniyor. Suriye'nin Türkiye sınırındaki İdlib, Hatay'ın karşısına denk düşüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
İnşaallah!
ateşkes sağlanana kadar da ne kadar sivil insan ve ''çocuk'' katledildi ALLAH bilir...zalimler için yaşasın cehennem
Vladimir ne isterse o olur. Boşuna bu çaba.
Rabbim yar ve yardımcıları olsun... Dili, dini, ırkı ne olursa olsun, annesi babası ne yapmış olursa olsun hiç bir çocuk böyle bir zulmü haketmiyor... Herşeyden önce o masum çocukların aileleriyle birlikte tahliye edilmesi gerekiyor..
şu manzara bir zamanlar hitlerin yaptğından hiçbir farkı yok yazık yazık !!!
Iran yine ateskesi bozdu bizmi orta dogunun super gucuyuz kim korkuyoki bizden iranin teroristleri bile korkmuyo halepte insanlik oluyor nerdesiniz ey insanlar ey devletler ses verin artik allah icin ses verin...
halepte bulunan sivillermi yoksa muhalif savaşçılarmı kurtarılmaya çalışılıyor.bu kadar uğraş onlar içinmi.siviller halepte canlı kalkan olarak kullanıldılar çok uzun zamandan beri.muhalifler halepi kaybedince kendilerinin kurtarmanın peşindeler.sivillere zerre kadar değer verdiklerinin zannetmiyorum.
Müslümanın müslümana yaptığını kimse yapmaz. Şu anda orada yaşanan mezhep savaşı. Başka yerlerde de sünniler şiilerin olduğu kasabaları ablukaya almış durumda. Ortak paydamız İslam ama bizi bir araya getiremiyor...
Birlik olup çok çalışıp güçlenmemiz lazım insan hakları diye bir şey yok güçlünün hakkı var sadece tüm mazlumlar için çok güçlü olmalıyız
Diğer Haberler