İsrail, TİKA yöneticisini Gazze'de tutukladı

İsrail Güvenlik Servisi'nin, TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) yöneticisi Muhammet Murtaza'yı "Hamas'ın askeri kanadına terör finansmanı sağladığı" Gazze'de tutukladığı açıklandı

İsrail, TİKA yöneticisini Gazze'de tutukladı

Şin Bet'in yaptığı açıklamada, isminin Muhammet Murtaza olduğu duyurulan ve 39 yaşında olduğu belirtilen TİKA yöneticisinin, Hamas'a destek olduğu gerekçesiyle Gazze'de tutuklandığı ifade edildi. Şubat ayında tutuklandığı bildirilen Murtaza'yla ilgili resmi açıklama bugün yapıldı.

Gazze'de yaşamakta olan Muhammet Murtaza, güvenlik servisinin açıklamasına göre "Hamas'ın askeri kanadına terör finansmanı sağladığı" gerekçesiyle tutuklandı. Yapılan açıklamada, Murtaza'nın Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın Gazze koordinatörü sıfatıyla gideceği bir görev için İsrail'i terk etmek üzereyken polis tarafından göz altına alındığı aktarıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e Murteca tepkisi

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in TİKA çalışanı Murteca'yı tutuklamasıyla ilgili olarak, "Adil bir yargılama süreciyle kanıtlanmadığı sürece şahısların masumiyetinin esas alınması hukukun temel bir ilkesidir." açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in TİKA çalışanı Murteca'yı tutuklamasına tepki gösterdi.

Bakanlık'tan yapılan açıklamada "Adil bir yargılama süreciyle kanıtlanmadığı sürece şahısların masumiyetinin esas alınması hukukun temel bir ilkesidir. TİKA, Gazze dahil tüm Filistin halkının 50 yıldır süregiden işgal çerçevesinde yaşadığı güçlüklerin giderilmesine yönelik projelerini itina ve özveriyle sürdürecektir." açıklamasını yaptı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Nerdeyse iki ay oldu tutuklanalı niye ısıttın şimdi mynet yayınlamasın ama
Reis telefon edince bırakırlar öetak etmeyin az sabır
ALLAH[CC.] MÜSLÜMANLARIN YARDIMCISI OLSUN.
Diğer Haberler