New York Times ortaya çıkardı! Şirvan Derviş'in odasında Öcalan'ın fotoğrafı var...

ABD’li üst düzey generaller, uluslararası medyayı yanlarına katarak Menbiç’e giderken, New York Times’ın konuya ilişkin haberinde görüşleri yer alan Menbiç Askeri Konseyi Sözcüsü Şirvan, terör örgütü YPG’nin Afrin’e güç kaydırdığını itiraf etti. Öte yandan New York Times muhabiri, Şirvan Derviş'in ofisinde İmralı'da tutuklu bulunan terör örgütü PKK'nın kurucusu Abdullah Öcalan'ın dikkat çeken bir posterinin bulunduğunu yazdı.

New York Times ortaya çıkardı! Şirvan Derviş'in odasında Öcalan'ın fotoğrafı var...

Türkiye ile ABD arasında yaşanan 'Menbiç' geriliminin zirve yaptığı günlerde, üst düzey Amerikan askerlerinin PKK bağlantılı PYD/YPG kontrolündeki bu bölgeden mesaj vermesi tepki çekti.

ABD'nin DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu'nun en üst rütbeli ismi Korgeneral Paul E. Funk ile Tümgeneral Jamie Jarrand'ın sınır hattında verdiği mesajlar CNN, Associated Press ve New York Times'ın da aralarında uluslararası medyada geniş yer buldu.

Ancak New York Times gazetesinin Rod Bordland imzasıyla yayınladığı haberde, Ankara'nın başından bu yana gündemde tuttuğu bir gerçek, bizzat PYD/YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin uzantısı Menbiç Askeri Konseyi'nin Sözcüsü Şirvan Derviş tarafından itiraf edildi.

ABD ‘DESTEĞİ KESERİZ’ DEDİ AMA…
Hürriyet'in New York Times'tan aktardığı çeviriye göre Türkiye, 20 Ocak'ta başlattığı Zeytin Dalı harekâtının hedefindeki Afrin'e, YPG güçlerinin kontrolündeki bölgelerden güç kaydırıldığını defalarca dile getirdi. Ankara'nın bu duruşu üzerine ise ABD'den "SDG DEAŞ'la mücadele yerine Afrin'e güç kaydırırsa desteği keseriz" mesajları geldi.

Bu gelişmelerin ışığında, New York Times'ın Menbiç haberinde görüşlerine yer verilen Şirvan Derviş, "Afrin'i korumak için orada (SDG kontrolündeki bölgeler) güç azalttığımız için DEAŞ'a karşı savaşımızı asgariye indirmek zorunda kalıyoruz" dedi.

DUVARDA ÖCALAN POSTERİ
New York Times muhabiri, Menbiç Askeri Konseyi'nin büyük oranda Arap askerlerden oluştuğunu fakat kritik pozisyonlardaki liderlerinin Kürt olduğunu aktarırken, Şirvan Derviş'in ofisinde İmralı'da tutuklu bulunan terör örgütü PKK'nın kurucusu Abdullah Öcalan'ın dikkat çeken bir posterinin bulunduğunu yazdı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
ABD yi MÜMBİC de Vurmalıyız
Kartlar artık açık oynanıyor. Kimin eli kimin cebinde artık gün gibi ortada... Kırk yıldır pkk bu silahları nerden buluyor diye sorup duruyorsuk. Öcalan denen itin posterleri kandil'de de var Afrin'de de, münbiç'de de. Vsvs her yerde. Emperyal siyonistler ortadoğu şer kulelerini bir bir döşerken, her şey bu kadar netken hâlâ savaşa hayır, Kürtler katlediliyor, özerk devlet isteriz diyen kim varsa Allah yarattı demeyip bu ülkedeki oksijen stoklarını kesip ana vatanlarına def etmek vatan borcu namus borcudur
bu abd kahpesi turkıye nın uzerine oynuyor katlınız helaldır namertler
aklıma şiwan pervwer geldi her nedense
PYD genel başkanı Salih Müslüm daha düne kadar Türkiye den çıkmıyordu ? Terör örgütü liderini ülkede ağırlamak suç değil mi ?
@r.etkar PYD BİZİMKİLERİ KANDIRMIŞ SENİN HABERİN YOKMU
Mümbiç terör örgütlerin den kesinlikle temizlenmeli ABD bu işi kendisi yapmalı yapmaz ise onların safın da demektir işleri biter TSK bu işi eline almış durum da
Abd fazla şımardı israil köpeğini korumakla mükellef ypg pyd daes daes neden hiç israile saldırmamış bir araştırın bakalım zaten daesi israil kurdu o bolgeyi istikrarsız bıraktı şimdi rusya türkiye iran 3 lüsü girince işin içine israil abd ile tekrar suriyeyi vurdu.
Çaylak amerika ingiltere ne derse onu yapıyor aynı evdeki kadın gibi kulağa kar suyunu kaçırıyor ondan sona biz erkeklerde bizim fikrimiz gibi onların dediğini yapıyoruz ama çaylak amerika bunun farkında bile değil, bir bizim TÜRK Tarihimize bak birde kendi tarihine bak seni muhatap bile almamız lazım ama savaştan kaçan bilim adamları sayesinde şimdilik lidersin ama senin genlerinde liderlik yok taşıma suyunla gidiyorsun birde bizim tarihe bak sevmesen bile makama saygı duy derler bilmem anlatabildim mi?Araplar adam olsa siz buralarda cirit atamazsınız ama onlarda ingiliz uşağı
abd yi vurmak lazım..
Ulu önder osman pamukoğlunun dediği gibi abd ypg pkk pyd deaş örgütlerine diren emrini verdi. Tehlike büyük bir olmalıyız arkadaşlar.
retkar geveleyip durduğunuz meselelerin cevaplarını birkaç kez verdik ama mynet henüz yayınlamadı birkaç defada burdan denedik belki yayınlanır
işid .pyd abd =israil +islam hadi bakalım çakallar.
Afrine girmeyelim diyen kimdi?
apo,feto,salih müslüm,rıza sarraf ve diğerleri bizi kandırdılar,namussuzlar
abd hala pkk pyd ypg adı ne olursa olsun teröristlere yardım ediyor ve teröristlerle birlikte hareket ediyor..ve suriyedeki yerini sağlamlamak ve kendi ülkesindeki amerikan vatandaşların tepkisini çekmemek için amerikan askerleri yerine teröristleri kullanıyor...
Diğer Haberler