Peçeli kadına 'terörist' diye saldırdı, yapmadığını bırakmadı

Avustralya'da, Asyalı bir kadın, sebepsiz yere bir arabaya saldırdı. Gerekçesi ise aracın içindeki kadının gözlerini açıkta bırakacak şekilde giydiği peçeydi.

Avustralya'nın Sydney kentindeki Macquarie Üniversitesi'bde taciz, şiddet ve İslamofobi'yle karışık ilginç bir olay yaşandı. Asyalı bir kadın, kampüs içindeki bir arabaya durduk yere saldırmaya başladı. Arabanın camlarına ısrarla ve şiddetle vuran kadın, arabadakiler inene kadar saldırısını sürdürdü. Kızgınlığının sebebi ise; arabadaki 'peçeli' kadındı.

Agresif kadın, arabadaki hemcinsini terörist olmakla suçlarken, 'Neden yüzünde maske var' sorusunu da yöneltti.

"GÜVENLİĞİ ARAYALIM"

O anları bir bir kaydeden Ramzy Alamudi ve eşinin 'Bu kim', 'Ne yapmaya çalışıyor', 'Güvenliği arayalım gibi sözleri videoya yansıdı.

"DEFOLUN BURDAN"

Peçe takan Alamudi, eşinin arabayı sürmesini ve ordan derhal uzaklaşmalarını istese de eşi Ramzy ısrarla bekledi. Saldırgan, çifte "Defolun buradan" diye seslenince, yüzünde 'maske' olduğunu söylediği Alamudi, "Sen kimsin?" diye karşılık verdi.

Asyalı kadın, Alamudi'ye bu kez hakaretle cevap verdi. Alamudi, saldırganın bir cezayı hak ettiğini belirterek, güvenliği çağırdı.

SALDIRININ SONU GELMEDİ: NEDEN MASKELİSİN, YOKSA SİLAH MI TAŞIYORSUN?

Arabanın sileceklerine zarar vermeye çalışan saldırgan kadın durmak bilmeyince, Ramzy Alamudi arabanın kapısını hafifçe araladı, bunu fırsat bilen saldırgan, Alamudi'nin eşine, "Kimsin sen? Niye maskeyle geziyorsun? Terörist! Yoksa silah mı taşıyorsun?" diye bağırdı. Ramzy Alamudi, saldırgan kadının kollarından tutmaya çalışarak müdahale etmeye çalıştı.

Ramzy çektikleri videoyu Facebook'ta paylaştı. Video 300 binden fazla görüntülendi, ayrıca Avustralya'daki İslamofobi'ye ilişkin Facebook sayfası tarafından da paylaşıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Burdaki chpli kokanalardan ne farkı varkı bizim yabancı olmadığımız bir durum
@azizsekman CHP ile alakası var Aziz efendi. Ayrımcılık yapma.
HELAL OLSUN ŞORTLU BAYANA KORKMADAN TEK BAŞINA VEDE DOĞRU YAPMIŞ
@hulya_0607 evet senin sağın solun açık olunca kimse birşey diyormu? senin gibiler yüzünden zaten dünya bu hale geldi...
Biri bu andavala şort giydi diye saldırsa mahkemeye verirler, şimdi bu peçeli kadın bu kendini bilmezi mahkemeye versin.
medeniyetin gözünü seveyim..
@abbasgazabas la bunlar medeni saygılılar ya herkese o açıdan söymemiştim :D
asyada avrupanın amerikanın sapıklarına kızlarını 1 dolara satan böcek yiyanler namuslu kadından rahatsız olmuş kocası yanında iken .
Peçe çarşaf islamdan önce de vardı çölde yaşayan kadın erkek herkes takardı. Şu anda da ağza burna kum toz girmesin girmesin mecburen takıyorlar. Eğer çölde olmadığı halde peçe takıyorsa teröristtir hemen yakalanıp idam edilmeli.
@antofagasta_2014 o kafanı boşuna taşıyıp kendine yük ediyosun bu peçeli çarşaflı kadınlar terörerist diye idam edilmeliyse ortalıkta dolaşan mini etekli yarı çıplak kadınlarda fuhuştan gözaltınamı alınmalı neyin kafasını yaşıyosun sen hanki akla hizmet ediyosun kendi aklının olmadığı bellii:))))
taylanta geri dönüp geleneksel işini yapsın.
ASYALI olan kadın asıl TERÖRİST ve saygısız edepsiz biriymiş.TERÖRİSTE sen böyle davransan gerçek terörist seni ham der zavallı .Neyse ORADA YASALAR BU EDEPSİZLERE GEREKEN CEZAYI VERİYOR.
@ilhansafa Öyle bir ceza veriliyor olsaydı kadın böyle bir davranışa cesaret edebilir miydi.
hiç bir müslümanın bu harekete kızmaya hakkı yok ALLAH DİYE BAGIRIR İNSAN ÖLDÜRÜP CİYERLERİNİ ISIRIP POZ VERİRSE KUSURA BAKMAYIN BU TEPKİYİ HAK EDERSİNİZ haaaaa onlar müslümandeğil derseniz onları yetiştirende sizlerin çok sevdiği cemaat ve tarikatlardır
BU ASYALI İÇİN ÖBÜR DÜNYA PEK ÇETİN GEÇECEK.
Bu hareketi Türkiye'de yapsa arabanın içindeki adam uyuz asyalıyının ağzını burnunu kırardı. Haline bakmadan hasan dağına oduna gidiyon. lafı tam bu olaya uygun.
Bizim Reis bir daha ki gezisini Afrikaya değil Avustralya'ya yapsın eminim çiçeklerle karşılayacaklardır kendilerini Avustralya halkı..
@burhan_duru_2016 yok onlar sizin gibi kendini aydın sanıp vatan hainlerini daha çok seviyorlarmış.videodan anlamadınmı
VİDEODA PEÇELİ KADINI GÖREN VARMI???!!!!
Diğer Haberler