Suriyeli göçmenlerin illere göre dağılımı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye'de bulunan Suriyeli göçmenlerin illere göre dağılımını ve il nüfuslarına göre oranını açıkladı. Açıklamaya göre Türkiye genelinde toplan 2 milyon 969 bin Suriyeli göçmen barınıyor. Verilere göre Suriyeli göçmenler toplam nüfusun yüzde 3,72'sine denk geliyor. İstanbul sayı olarak en fazla Suriyeli göçmenin yaşadığı il.

Suriyeli göçmenlerin illere göre dağılımı

Suriyeli göçmenlerin nüfusa nazaran en yoğun olduğu il Kilis. Kilis'te yaşayan 124 bin 481 Suriyeli göçmen, nüfusun yüzde 95,15'ini oluşturuyor.

Kilis'i yüzde 24 ile Hatay, yüzde 21 ile Şanlıurfa, yüzde 16 ile Gaziantep izliyor.

EN ÇOK İSTANBUL'DA

İstanbul sayı olarak en fazla Suriyeli göçmenin yaşadığı il. Kentte yaklaşık yarım milyon Suriyeli göçmen yaşıyor.

İstanbul'u sırasıyla 420 bin Suriyeli göçmen ile Şanlıurfa, 384 bin göçmen ile Hatay, 329 bin göçmen ile Gaziantep izliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
En az 1 milyonda resmi olmayan sayı vardır.. Üstüne çocuk yaparlar.Olurlar seneye kadar 5-6 milyon.. Siz rahat olun benim Mehmed'im sizin topraklarınızda ölüyor.. Siz bu topraklarda şımarmaya şımartılmaya devam edin..
Çok güzel hareketler bunlar.Aferin size bravo size işsizlik yüzde 20lerde ama siz kalkın kendi vatandaşınızı geçip Suriyelileri kollayın.Sayın RTE ne derse alkış tutun siz.Yazık çok yazık utanmadan gidin Evet de verin sonra Vatandaşlık verilsin Suriyelilere ki verilmeye başlandı bile sorgulatabilirsiniz aramalara.Sadece bu bile HAYIR vermeniz için sebeptir.
Çorum'da yaşıyorum yemin ederim akşam parklarda bahçelerde caddelerde onları görmekten dıkıldım artık...evet ne derseniz deyin ben kabul etmiyorum içimizde yaşamalarını adamlar yolda sana yol vermiyor bağıra bağıra konuşuyor korkak bunlar kendi vatanını satan korkak! benim vatandaşım açlık sınırında yaşarken yapmayın bunu adam gibi kampta kalacaklarsa kalsınlar ben bunlarla Ülkemin topraklarını ve ekonomisini paylaşmak istemiyorum çünküüüü benim çevremdeki insanlar işsiz 35 yaşında insanlar parasızlıktan bekar ama bu korkak evlatları her biri 96 ayda bir çocuk yapıyor neden bunların soyu ürerk
Her şey sadece bir oy uğruna yazık bu ülkenin paraları nı suriyeliler e yediriyor LAR
heryerdeler ya,virüs gibi yayılıyolar.
Araba çalışmadığında vurdurmak gerekir. kuş uçmuyorsa çaresi var arkadan vurdutturacaksın ki öndeki uçsun. Uçabilmek için EVET EVET EVET MİLYONLARCA KEZ OLSUN EVET EVEEET
arkadaşlar galiba türkiyede çıkmayan iç savaşı bu suriyeliler cıkaracak mersine hiç gelmeyin en az 500 bin herbirinde 5-6 cocuk senden benden rahatlar okadar rahatlarki artık bizlere bile posta koymakdan çekinmiyorlar hayır oyu için bana 10 sebeb söyle deseler ben 10 sebebin hepsi için suriyeliler için derdim artık sokaga çıkmaya igreniyorum piskolojim bozuldu yazık oldu ülkemede cocuklarımızın geleceginede saygılarımla
Mülteci demek geçici bir süre bir ülkenin belli bir yerinde gözetim altında toplu bir şekilde barındırılan başka bir ülkenin vatandaşları demektir. Ne diye bunların ülkenin her yerine dağılmasına izin verildi ki. Toplu bir halde mülteci statüsünde barındırılabilirdi. Bunları ülkenin her yerinden tek tek toplayıp tek bir yerde toplamak gerek.
4 MİLYON SURİYELİDEN SONRA 3 MİLYON AFGANLI DA VATANDAŞLIĞA ALINIR EVET EVET EVET KAFASIZ KAFAMA İNECEK TÜM BALYOZLARA EVEEEETT
Diğer Haberler