Trump: 'Hacklenmemin arkasında Rusya var'

ABD'nin seçilmiş başkanı Donald Trump, seçimden sonraki ilk basın toplantısını New York'ta gerçekleştirdi.

Trump: 'Hacklenmemin arkasında Rusya var'

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, Rusya'nın özel hayatı ve mali durumu hakkında hassas bilgilere sahip olduğuna ilişkin iddiaları Amerikan istihbarat birimlerinin sızdırmış olabileceğini söyledi.

Trump, başkan seçildikten sonra New York'ta düzenlediği ilk basın toplantısında, Rusya'nın başkanlık seçimlerine müdahale ettiği ve özel hayatı ve mali durumu hakkında hassas bilgilere sahip olduğu iddialarına ilişkin soruları yanıtladı.

Söz konusu iddiaları "uydurma haber" ve "düşmanca" olarak değerlendiren, hasta insanlarca uydurulduğunu ifade eden Trump, "Bu saçmalık belki de kim bilir istihbarat birimleri tarafından sızdırıldı, eğer öyleyse kendilerine muazzam bir leke sürecekler." dedi.

Rusya ile hiçbir anlaşmasının ya da bağının olmadığını, iyi geçinip geçinemeyeceğini bilmediğini ancak iyi ilişkiler kurmayı deneyeceği belirten Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kendisini sevmesini bir değer olarak nitelendirdi.

"Hillary'nin Putin'e karşı benden daha çetin olacağına inanıyor musun? Kimse gerçekten buna inanıyor mu?" diyen Trump, DEAŞ'ı şimdiki ABD yönetiminin yarattığını ve Rusya'nın DEAŞ ile mücadelede ABD'ye yardımcı olacağını söyledi.

Trump, "Hacklenme konusuna gelince. Bunun arkasında Rusya olduğunu düşünüyorum. Ama başka kişiler ve ülkelerin de hackleme eylemlerinde olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Şirketlerini oğullarına devrediyor
Trump, şirketlerinin geleceğine ilişkin de açıklamalar yaptı. Trump, şirketlerinin yönetimini oğullarına devrettiğini kaydederek "İki oğlum şirketleri yönetecek ve benimle hiçbir konuyu müzakere etmeyecekler." dedi.

Trump'ın avukatı Sheri Dillon da basın toplantısında açıklama yaparak konunun detaylarına ilişkin bilgi verdi.

Dillon, Trump'ın devlet işleriyle kendi şirketlerinin işlerini birbirinden ayıracağını, Donald Trump ve kızı Ivanka'nın şirketteki tüm görevlerinden ayrılacağını ifade etti.

CNN MUHABİRİYLE TARTIŞMA

Trump basın toplantısı sırasında sık sık birçok basın kurumunun yalan ve yanlış haberler yaptığını iddia etti. CNN televizyonu muhabirinin soru sormak istemesi üzerine “Trump siz yalan haber yapıyorsunuz. Sana soru hakkı vermeyeceğim” diyerek muhabir ile atıştı. Ayrıca Rusya’nın kendisi ile ilgili bazı videolar içeren bilgileri elinde tuttuğunu iddia eden internet sitesi ile ilgili olarak da bu yalan haberlerinin karşılığını ödeyecekler ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Trump abd'yi tüketen ekonomi olmaktan çıkarıp Almanya gibi üreten ekonomi haline getirmek isteyecektir İNŞALLAH ÜLKEMİZ DE ÜRETEN EKONOMİ OLUR EN AZ 15 MİLYON ÇALIŞMAK İSTEYEN İNSANIMIZ İŞ BULUR
Kısacası yatırımcıları ülkeye geri çağırıyor dolar yarın 4.50 ye kadar çıkar yabancı yatırımcı zaten çok azdı ülkede onlarda çekilecek ülkeden allah yar ve yardımcımız olsun
@irfan8224 git amerikada yaşa bu yersiz kaygılarından kurtulursun
@koseoglu1453 eskiden 1 milyon $ ile girilebiliyordu şimdi 10 milyon $ bile zor ayrıca bir turist visesi al da göreyim kapıdan kpek gibi kovuyolar 60 yaşındaki adama vize vermedi manyaklar
@koseoglu1453 hiç anlamadan yorum yazdın değilmi
bu pislik bile ülkemizdeki solculardan daha delikanli daha mert
eğer trump ın gazeteciye davrandığı gibi RTE davransaydın burada bir takım hazımsızlar ileri geri konuşurdu. ha zamanında RTE de böyle bir kaç gazeteciye gereğini yapmıştır
Put'in seni isteyecegini hic zannetmiyorum. Putin yapilan kotulukleri unutmayacak,gelecegine sizi bulastirmayacak kadar zeki adamdir. Onunde takla atma. Sadece o, sana votka ismarlar;sende ona Hamburger ismarlarsin o kadar..Ilerisini hic dusunme..Ee bunu sen istedin..
Trump şu Ortadoğu da ne yapacaksan yap bir an evvel...
Türkiye olmadan Amerika zıbıdıları ortadoğuda yoktur.....Ortadoğuda olmayan Amerika dünyada yoktur........Bekleyin az kaldı.....çökmenize
@koseoglu1453 birader yastık altında çok doların var 4.50 olması senin işine geliyor galiba, doların çıkacağını söyleyen birine git amerika da yaşa demek tam senin beyin yapının üreteceği fikir, dolarları bozdurma 4.50 de bozdurursun yazık olmasın esnafın, orta- alt kesimin halini anlatan yok ki bu ülkede
dolar düşüyor konuşun ne olur konuşun 350.000 dolar borcum var
@burhanbeyaz Az bir zaman sonra dolar Euro tutarında geçecek ve tarihe geçecek bu durum . Pek çok insanın hayatı bitecek. Bir nevi ekonomi devrimi olacak kusa bir süre sürecek sonra dolar Euro'nun gerisine düşecek ama o sürede bir sürü insan bitecek.
trump baba sen konuş dolar düşüyor.. sana minnet olurum erkan baba
Trump işadamıdır işadamları siyasette hep kaybeder.............
önce kalteli suriyeliler alınacak sonra yer kalırsa
Hepsi hikaye .. ABD dolarının karşılığı varmı? yok. Spekülötör son nokta hızlı dolar bozdurup, hisse ve fabrika alımları başlayacak, herzaman aynı oyun
Diğer Haberler