Vatikan'ın üçüncü en üst düzey ismine cinsel taciz suçlaması

Avustralya Polisi, Katolik Kilisesi'nin en üst en üst düzey üçüncü ismi olan Vatikan Hazinedarı Avustralyalı Kardinal George Pell'e cinsel taciz suçlamaları yöneltti. Suçlamaların "tarihi" olaylarla ilgili olduğu belirtilirken, Kardinal ithamları reddediyor.

Avustralya Polisi, Katolik Kilisesi'nin en üsten üst düzey üçüncü ismi olan Vatikan Hazinedarı Avustralyalı Kardinal George Pell'e cinsel taciz suçlamaları yöneltti.

Avustralya'nın Victoria eyaleti polisi, suçlamaların "tarihi" olaylarla ilgili olduğunu belirtti.

BİRDEN ÇOK KİŞİ TACİZ İDDİASINDA BULUNDU

Polis yetkilisi Shane Patton Vatikan hazinesi'nde görev yapan Kardinal Pell hakkında birden çok kişi tarafından taciz iddiasında bulunulduğunu belirtti.

Pell ise suçlamaları reddediyor.

Kiliseden yapılan açıklamada "Kardinal Pell, doktorların tavsiyesi ve onayıyla, mümkün olduğunca kısa sürede Avustralya'ya geri dönecek. Duruşmanın yapılacağı ve suçlamalar karşısında kendisini savunacağı günü sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Vatikan'da hazinenin başındaki isim olan Pell,Katolik Kilisesi'ndeki en üst düzey üçüncü yetkili.

Victoria Polisi, Kardinal Pell'i geçen ay savcıların yaptığı tavsiye üzerine suçlamaya karar verdiklerini belirti.

Polis Yetkilisi Patton "Cardinal Pell, birden çok şikayetçinin dile getirdiği birden çok suçlamaylla karşı karşıya" dedi.

İddiaların ayrıntıları açıklanmazken, Patton ayrıca soruşturmadaki "süreç ve işlemlerin" diğer soruşturmalardan farklı olmadığını söyledi ve "Kardinal Pell bu soruşturmadaki diğer herkes gibi muamele gördü" dedi.

Kardinalin 18 Temmuz'da mahkemeye çıkacağı belirtildi. Kardinal geçen yıl Roma'da Avustralyalı dedektiflere gönüllü ifade vermişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
HANİ LAN YER YERİNDEN OYNASIN NEREDE İNSANHAKLARI NEREDE ÇOCUK İSTİSMARINA DUR DİYENLER NEREDE PROTESTOLAR YEMEDİ Mİ EFENDİLER SİZLER ADİ MAHLUKLARSINIZ. SAHTEKARSINIZ. SUSAN HER KES AYNI KİMLİĞE SAHİPTİR.
Adamların bu iş için özel odası olduğu aşikar. Her türlü pisliği yapıp haçlı seferi adı altında din kardeşlerini sömürenlerde bunlar.
Bu bilinmeyen bir şey değil ki Vatikan oğlancı dolu buraya bırakılan çocukların özellikle erkek olanların tamamı sorgulanmalı uygun ortamda hepsi itiraf edeceklerdir
kıyamet rahip le rahibeden kopacak diye boşa dememiş atalarımızz :))
ortada fıtrata aykırı bişey var sağlıklı bir insana cinselliği yasaklarsan oda sapıklık yapar
@sc.coskun cinselligi yasaklanmamış olan imamları da biliyorz biz:)
papaz olunca din adamı.hoca olunca direk imam da bunu yaparsa oluyor vay be.açıkca yazamıyormusunuz papazda bunu yaptı diye
Diğer Haberler