Canlı bomba olmak istemişler

Ailesinin başvuruda bulunduğu Esra İ., İstanbul'da kaldığı evden Kocasinan Polis Merkezi'ne gelerek kendi isteğiyle İstanbul'a geldiğini, kayıp olmadığını söyleyince şok gerçek ortaya çıktı

Canlı bomba olmak istemişler

Geçen Ekim ayında ailesinin kayıp başvuruda bulunduğu Esra İ. (19), İstanbul'da kaldığı evden Kocasinan Polis Merkezi'ne gelerek kendi isteğiyle İstanbul'a geldiğini, kayıp olmadığını söyleyince DEAŞ bağlantısı ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi'nden Nazif Karaman'ın haberine göre, ailesinin "DEAŞ'a katılmış olabilir" ihbarıyla gözaltına alınan Esra İ., hakkında açılan soruşturmada her şeyi itiraf etti.

Bingöl Üniversitesi'nde okurken DEAŞ'a sempati duymaya başladığını anlatan genç kız, Twitter'dan tanıştığı eski bir polis memuru olan Muhammed G.'nin daveti üzerine İstanbul'a geldiğini söyledi.

SOSYAL MEDYADAN TANIŞMIŞLAR

Maryam S. de aynı evde gözaltına alındı. İki kızın sosyal medyadan tanıştıkları belirlendi. Yapılan incelemede ise Esra İ. ile Maryam S. arasında canlı bomba eylemi yapmak istediği yönünde yazışmalar ortaya çıktı. Yakalanan kızların DEAŞ'ın kendilerine izin vermesi halinde bu eylemi gerçekleştirmek istediklerini itiraf ettiği ileri sürüldü. 3 şüpheli hakkında açılan davaya önümüzdeki günlerde başlanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
müslümanlıkta bu yok ya bunlar müslüman olamaz bunlar kafirlerin ta kendisi....
@forhappys Müslümanlıkta yok yokta bu insanlar neden çıkıyor onu söyle sen. Din en tehlikeli silahtır. Bu yüzden Laiklik getirildi. İnsanları din uğruna çocuklarını bile katledecek hale getiriyor. Evet dinde böyle bir şey yok ama insanlar bu din uğruna kandırılıp bunları yapıyorlar.
@icswot laiklşik devlet işlerinin dinden ayrılması önce bunu bir kabullen yoksa vatandaşı açıp ortaya bırakmak değil ki zaten senelrdir bunuda yaptınız ve eğer bu baskılar olmasa dini rahat bırakıp 3 5 yahudi kökenli ellere verip istismar ettirmeseydiniz bu gun herkes doğru dini yalşardı sonra katliamlarda laik görünümlü kadınlar neden eleştirilmiyor bunuda bir araştır cinayetin dini yok bunuda iyi anla
@saadet_2017 adamsın kardeş taş gediğine bu kadar oturtulur.
Hey benim güzel ülkem 3-5 yol ayagına nereye geldin
@alq0l_ic he önceden uzayda fink atıyordunuz ya...
O GÜZEL DİNİMİZİ NE HALE SOKTULAR.YAZIKLAR OLSUN.ÜLKEMİZİ OLUR OLMADIK ŞEYLERLE KARIŞTIRIP SANKİ CENNETİ BÖYLE KAZANACAKLAR.YATACAK YERİNİZ YOK.
bu insanlar neden canlı bomba olmak istiyor önce bunu araştırmak lazım. Allah'la kul arasına girmemek gerekirken dinin popülerleştirilmesi olabilir mi acaba sorun ? Şehitlik mertebesinin her seferinde yüceltilmesi ve insanların kendi inanışlarına göre şehit olmaya çalışması olabilir mi sorun ? 19 yaşındaki bir kızı ölmeye iten sebebler nedir acaba ? Daha önünde yaşaması gereken onca güzel yıl varken canlı bomba olup parçalara ayrılmayı neden istesin ki ? Neden amerikada avrupada 19 yasındaki bir kız canlı bomba olmuyor da hep bizde çıkıyor böyle şeyler ? Yaşam stardartımızdan olabilir mi ?
@yalvacaksehir o kadar doğru tespitler yapmışsınız ki... tebrik ederim...
ULKE KAOSO HAZİRLANİYOR ARKDASLR KİMSENİN GELECİ YOK KİMİSİ DEASA KİMİSİ FETOYA KİMİSİ AKP ORTAGİ PKK KİMİDİ FUHUSA KİMİSİ ESRARA HEPSİ CEMASTLERİN KUCAKLRİNDA HAYATLRİ JARARİYOR ARKADASLR
Adi, Şerefsizin canı tatlı kendini canlı bomba yapmıyor. 7 yaşlarında o masum küçücük elleri canlı bomba olarak kullanıyor. şerefsiz adam gerçekten Allahını peygamberini bilse İslamda insanların katledilmeyeceğini de bilirdi. heleki bir müslümanın suçsuz yere başka bir müslümanı öldermesinin en büyük günahlardan biri olduğunuda bilirdi.
Müslümanlığı dergahlarda tekkelerde etek öpmek zanneden insanların geldiği nokta...hepsi Atatürk düşmanı Cumhuriyet düşmanı...günahsız onlarca insanı katlederek şehit olacağını sanan zihniyetlerin türemesi .. çok yazık...
@honored.guest atatürk din le alakası yok kardeş beynini başkası kullan masıy la alakalı
kardeşlerim bizim bizden başka kimsemiz yok, bu devran böyle dönmez bu gidişata HAYIR. Nazım'ın dediği gibi; yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine.Herkese HAYIR'lı Cumalar.
NE OLUYOR BÖYLE İNSANLARA
Dergahlarda şeyhlerin hayat hikayelerini dinleyeceklerine, hadis kitaplarını inceleyip efendimiz a.s. ın hayatını öğrenselerdi, Kur'an-ı Kerimi arapça bilmiyorsa türkçesini okuyup Allah ı anlamaya çalışsalardı bırak canlı bomba olmayı, karıncaya basmamak için sürekli yere bakarak yürürlerdi incinmesinler diye. Dur ben şehit olayım diye gidersen pisi pisine geberip intihar etmiş sayılırsın cehennemin dibini boylarsın. İslam dini evrenseldir, iman ise bireyseldir. Gerçekten iman etmiş olanlar karıncayı dahi incitmekten imtina ederler. İdrak meselesi.
Şerefsiz imansız şeytanlar kendi yerine masum bir çocuğu kullanıyor bir mazlumu alet ediyor..siz nasıl öleceksiniz nasıl Hakkın huzuruna çıkacaksınız kafirler şeytanın hayvanları.. köpekleri..Allah bunların hesabını en ağır şekilde soracak size..insan öldürmek nedir size peçeli poşulu şeytanlar ne anlatıyorda bu denli kafayı yiyorsunuz..Allah belanızı versin sizin..
vay vay memlekette son 20senedır neler yasanıyor aklım almıyorr
Diğer Haberler