Cem Küçük hakkında suç duyurusu

İHH, gazeteci Cem Küçük’ün Mavi Marmara’ya yönelik ifadelerine yönelik suç duyurusunda bulundu. 50 ayrı ilde yüzlerce kişi tarafından yapıldığı belirtilen suç duyurusunda Küçük’ün, "Hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından dava açılıp cezalandırılmasını istedi.

Cem Küçük hakkında suç duyurusu

Katıldığı bir televizyon programında kullandığı ifadelerde Mavi Marmara katılımcılarına hakarette bulunduğu belirtilen Cem Küçük hakkında, İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyeleri ile Mavi Marmara’da şehit olanların yakınları, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek suç duyurusunda bulundu. İHH Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gülden Sönmez, Cem Küçük’ün 17 Nisan’da Mavi Marmara’yı organize edenlere, katılımcılarına ve o düşünceyi temsil eden kesimlere hakaret içeren beyanlarda bulunduğunu söyledi. Sözlerinin tartışılmaya başlaması üzerine Küçük’ün samimi olmayan bir özür beyanında bulunduğunu ancak, bir sonraki gün çıktığı televizyon programında Mavi Marmara organizasyonuna ve İHH’ya yönelik tehditlerine devam ettiğini söyledi.

"KÜÇÜK, BU DÜŞÜNCEDE OLAN İNSANLARLA MAHKEMELERDE TEK TEK KARŞILAŞACAK"

Sönmez, "Hatta hızını alamadı, tweet atanları tek tek listelediğini ve bunlarla ilgili hesap soracağını söyledi. Biz çok zahmet vermeyeceğiz, zaten Cem Küçük, bu düşüncede olan insanlarla mahkemelerde tek tek karşılaşacak. Türkiye’de şuan da 50’den fazla ilde Mavi Marmara yolcuları ve gönül verenler adliyelerde suç duyurusunda bulunuyor" diye konuştu. Sönmez ayrıca, Cem Küçük hakkında ayrı ayrı tazminat davası da açacaklarını söyledi.

"EKRAN DELİKANLILARI..."

Mavi Marmara katılımcılarından Adem Özköse de, Mavi Marmara yürüyüşüne solcuların ve Kemalistlerin de aralarında bulunduğu her kesimin saygı duyduğu ve asla laf söylemediğini vurgulayarak, "Muhafazakarları temsil ettiğini söyleyip televizyonlara çıkan bir grup kendini bilmez, bir grup küçük adam, ekran delikanlıları laf söylemeye çalışıyor" dedi. Grup, açıklamanın ardından hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ak parti içindeki safraları temizliyor bu güzel bir haber
@sahinaltinkaynak doğru söylüyorsun ama YETMEZ cem küçük gibi küçük yalakaları bir an önce silmeleri lazım yoksa ileride başa bela olurlar
cem anan israile uğradı mı......
AKP içindeki pislikleri temizleyecek kadar akıllı olamadığı için dün fetocular bugün yarın bir başka birileri....birde neye kime evet dediğinizi bilebilseniz..yüreğim gam yemeyecek. Biatçılar sizi...4 hırsız bakan nerede niye yargılamadınız,ucu bir yere mi değecekti...unuttunuz değilmi? Bu halk unutmadı.
CEM SANA 100 KERE YAZDIM KÜÇÜLME DİYE ..ARTIK CEM ÇOKKÜÇÜK..
BİRBİRLERİNİ YİYORLAR PİSLİKLER
bİRİLERİ BU KENDİNİ BİLMEZLERİ HİZAYA GETİRMELİ EKRANLARDA ASLI ASTARI OLMIYAN BEYANLARDA BULUNUP KORKU SALMAYA ÇALIŞIYORLAR.bİR GAZETECİDE OLMASI GEREKEN ÜSLUP VE EFENDİLİK YERİNE KÜLHANBEYLİK YAPIYORLAR.
Diğer Haberler