Gri listede aranan terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Diyarbakır Lice kırsalında icra edilen hava harekatı sonucu gri listede yer alan sözde Kendal alan sorumlusu bölücü terör örgütü mensubunun ölü olarak ele geçirildiğini açıkladı. Öte yandan, Bingöl’ün Yayladere ilçesi kırsalında devam eden operasyonda, 1 bölücü terör örgütü PKK üyesi teröristin sağ olarak yakalandığı belirtildi.

TSK, Diyarbakır Lice kırsalında 12 Temmuz 2017’de icra edilen hava harekatı sonucu ölü olarak ele geçirilen bölücü terör örgütü mensubu 4 teröristten birisinin arananlar gri listesinde yer alan sözde Kendal alan sorumlusu olduğunu açıkladı.

Tunceli Pülümür’de keşif, gözetleme ve pusu faaliyeti icra eden güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist arasında çıkan çatışmada da bir teröristin silah ve teçhizatı ile birlikte ölü olarak ele geçirildiği kaydedildi.

BİNGÖL'DE 1 TERÖRİST YAKALANDI

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Yayladere İlçesi Gökçedal Köyü kırsalında devam eden operasyonda bir bölücü terör örgütü mensubunun sağ olarak yakalandığı ve bölgede arama tarama faaliyetleri devam ettiği belirtildi.

İHA/DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
dikey ve yatay gruplaşma direniş gücü oluşturdu.evet tc nin temelleri kısa olarak budur.pkk ise şeffaf olarak dikey gruba dahil oldu.başkalarına dahil olsada kendi görüşlerine uygun olanı yaşıyor.tıpkı bize yardım gelebilir ancak bağımsızlığımıza saygı gösterilmesi amaçlanır.gerçegi gibi.şöyle özetlemek gerekirse kürtler bir kahramanlık gösterecekler.ona gidiyor.çözüm yolu dil temelinde ,ırk ve milliyetçilik kavramlarının marka devlete odaklandığı paylaşımcı ekonomik sistemle desteklenmiş bir başarılı bir girişim.
diziler de filmlerde izlediğimiz birçok kişi pkk lı.
bakıyorum evet yorumlara.açıklayalım sistemler birbiri içerisinde sürekli olarak reel politikalar gibi sağlam çalışmazlar.açıklamaları kavramları yutabilen degeler zincirinden kurtulana kadar belirli tepki süreleri vardır.dikey grup aslında düzlem grubudur.buna rahat ve esnek davranışların oluşması denir.yatay grup ise bu esnemelerden etkilenen ve düzlem koordinatına ulaşmaya çabalayan ucu açık yapılardır..yumuşak bir ortam var gibi ama şartlar özgür.çünkü hürriyetin ne oldugunu açık söylüyorum tüm kavimler ögrenecekler.
Diğer Haberler