Mersin'de polise silahlı saldırı

Mersin'de devriye görevi yapan polislerin içinde bulunduğu ekip otosuna yüzleri maskeli kimliği belirsiz 2 kişi av tüfekleriyle ateş açtı.

Mersin'de polise silahlı saldırı

Merkez Toroslar İlçesi Alsancak Mahallesi 201'nci Cadde'de saat 18.15 sıralarında meydana gelen olayda Yumurtepe Polis Merkezi'nde görevli polisler, sorumluluk bölgesinde ekip otosuyla devriye gezerken, yüzleri maskeli kimliği 2 kişi, ellerinde pompalı tüfeklerle ateş açmaya başladı. Polis otosunun içindeki polisler de saldırganlara ateşle karşılık verdi. Bunun üzerine maskeli saldırganlar, ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Silahlı saldırıya uğrayan polis ekibinin yardımına olay yerine yaklaşık 500 metre uzaklıktaki karakoldaki meslektaşları koştu. Yaralı polisler Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü.

Yaralı polislerden 47 yaşındaki Nuh Mehmet Uslu'nun tüfek saçmasıyla, 48 yaşındaki Mahmuk Görocak'ın ise cam kırıklarıyla yaralandığı öğrenildi. Her iki polisin de hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

Saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş çaplı araştırma yapan polisler, olay yerinin yakınında kullanıma hazır 2 adet el yapımı bomba buldu. Bomba imha uzmanlarının müdahalesiyle el yapımı bombalar etkisiz hale getirildi.

Bölgede saldırganların yakalanması için araştırmalar ve geniş güvenlik önlemleri sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Siz şimdi ülkemizin iyi yönetildiği gibi bir inancınız var mı?Doğu ve Güneydoğu'da özgürce dışarda gezemeyecek insan.Geceleyin ise eşkiya tüm sokaklara hakim olmuş.İçişleri Bakanı yani vatandaşa takla attıran AKP'nin İçişleri Bakanı'nın ise neşesi yerinde.Sürekli gülüyor.Habur'dan sonra yaptıklarına sahip çıkan AKP ve hükümetin başı şimdi de ülkemizi NATO'nun toprağı ilan etti.Yüzde ellilik canlılar yüzünden AKP ve RTE artık kimseyi umursamamaktadır.Düşünebiliyor musunuz,RTE Türkiye NATO topraklarıdır diyebiliyor.Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış,her bir karış vatan toprağında binlerce şehit
Atatürk'ün Gençliğe hitabesinden bir satır bu olacakları anlatmaktadır. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, İKTİDARA sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu İKTİDAR sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
meşei belli genetik köpekler polisten ne istıyorsunuz kafanıza sıkında insanlıga faydanız olsun
Daha geçen gün mağarada sıkıştırılan bu yaratıklara Türk ordumuz şevkatle kucak açıp teslim olmalarını sağlamış ve yaralarını sarmıştık ne kadar romantikti. bak onlar ayağına çağırıp kurşun sıkıyor. Dağlarda ki ordumuzun komuta kadamesi teslim olun diye megafonda bu yaratıklara çağrıda bulunurken yukarıda ki olaylarıda düşünsünler. Canlı yakaladığınız dağdan indirdiğiniz her yaratık şehirde yeniden karşınıza çıkıyor.
Diğer Haberler