Reza Zarrab'a bir şok daha! İşlem başlatıldı

Reza Zarrab'ın 7 milyon Euro değerindeki lüks yatı ile ARE Havacılık şirketine ait Challenger 300 tipi iş jetine İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konuldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Reza Zarrab’ın Türkiye’deki tüm mal varlığına el konulmasının ardından,bugün de uçağı Atatürk Havalimanında mali şube ekipleri tarafından mühürlendi.Tüm mal varlığına el konulmasanın ardından savcılık Zarrab’ın sahip olduğu ARE Havacılık şirketine ait RZE Kuyruk tescilli iş jetine de İstanbul Atatürk Havalimanı’nda el koyularak mühürlendi.

MNG Jet hangarında bulunan ve 58 milyon dolar değerindeki RZE Kuyruk tescilli Challenger 300 tipi uçağın en son 30 Kasım 2017 tarihinde uçtuğu belirtildi. Halen ABD’de yargılanan Zarrab’ın tüm şirketlerine 1 Aralık’ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında el koyma kararı alınmıştı. Karardan 7 gün sonra yetkililer Zarrab’ın uçağına el koyarak mühürledi mühürlenen uçak Havalimanı Genel Havacılık Apronu’ndaki MNG havayollarına ait hangara çekildi.

LÜKS TEKNE İÇİN DE İŞLEM BAŞLATILDI

Zarrab’ın Bodrum'da bulunan Malta bayraklı 7 milyon Euro değerindeki lüks teknesi içinde işlem başlatıldığı öğrenildi. Yaklaşık 1.5 yıldır tersanede bekleyen lüks yat ile ilgili Ankara ile resmi yazışma yapıldığı bildirildi. Bodrum Liman Başkanlığına yazının ulaşmasının ardından “60 years” isimli lüks yata da el konulacağı öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Reza Zarrab ve yakınları hakkında başlatılan soruşturma kapsamında, Zarrab ve irtibatlı olduğu şahısların, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin güvenliği, iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibari ile gizli kalması gereken bilgileri diğer bir yabancı devlet lehine casusluk maksadıyla temin ettiği ve mal varlığını kaçırma girişiminde bulunduğuna" dair bilgilere ulaşıldığından mal varlıklarına el konulması kararı alınmıştı.

DHA/İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
ZARRAFIN RÜŞVER VERDİKLERİNİN MALLARINA NİYE EL KONULMUYOR ACABA HANİ BU ADAM HAYIRSEVER İŞ ADAMIYDI
onlar cami yapıp günahlarından arındılar artık masumlar
Yahu.. bu şahıs büyük bir hayırsever ve cari açığımızı kapatan ulusal kahramanımız değil miydi ? Neden mal varlığına el koyuyorsunuz ? oldu mu şimdi
Peki Iran ajanı oldugu iddia edilen şarlatanla suç ortaklığı yapanların da mal varlığına el konulmayacak mı ?
Hayırsever iş adamı cari açığın yüzde yüzde 20 kapatan yılın iş adamı ödülü verdikleri TÜRK bayrağımızı kullanıp ulusa seslenis yaptırılan REZA nin mal varlığına el konulmus tamamda altına yatıp milyon dolarlar götüren devletin sirlarini satan hirsizligi belgeli hainler ne olacak..
herkes paylarını alıyor demek nasıl bir anlaşma imzaladılar acaba
ŞU REZA DEDİĞİNİZ HANİ AMERİKAYA 2 DFA NOTA VERDİĞİMİZ SONRAA CASUS DEDİĞİMİZ REZA MI YOKSA?
Yahu daha dün bu kişi hayırsever bir iş adamıydı noldu bir anda mallarına el konulmaya başlandı. Yine mi kandırıldınız yeter artık be yeter küfür edicem az kaldı
Tamam iyide sizin hukukunuza yanayım...Bu adamın karşısında el pençe durup milyonluk saat ve rüşvet alanları dünyaya nasıl izah edeceksizin...TOGEM,ERDOĞAN,ZAFER,MUAMMER,EGEMEN Kesin tespit edilenler hem de belgelerle .Yediğiniz içtiğiniz külli haram ne konuşsanız külli yalan ...haramzadesiniz hepiniz de
Euro'yu tl'ye bile çeviremedim , bunlar yıllarca bu paralarla mı yaşamışlar hemde senden benden çalarak
Daha önce neden konulmadı ki. Zamanlama manidar
Yatı Bana verin ,Uçağıda bi gariban alsın. İkiz Yalılarıda mahallede yetim bi komşu var ne geliri var ne kimsesi ,kirada aylık 550 lira kira veriyor o alsın.
Zaten bizim mallarimiz, adam hirsizliktan almis, zamaninda hapisten cikarip birde verdiginiz paralarla almis..
HEEEEEY TOPAL ADALET, BU ÖDÜLLÜ VATANDAŞ TEK BAŞINA MI ÇALIYORDU..? YERLİ SUÇ ORTAKLARI, TİCARİ AYAĞI, HUKUKİ, GÜVENLİK-SİYASİ AYAKLARI NEREDE..? ADALET OLMAZSA, HER İŞİMİZ KÖR, SAĞIR TOPAL KALMAYA MAHKUMDUR... BU ADALETSİZLİKLER BAKALIM NEREYE KADAR..? İYİLERE İHTİYAÇ ÇOK...
gariban baklava ekmek çalsa savcılar hakimler müeebbet verirsiniz bunun suç ortaklarının mal varlıklarına neden koyulmuyor?
Yahu kardeşim ne kadar dert anlatılırsa anlatılsın, tüm siyasetçiler bildiklerini okurlar.
çok iyi olmuş
adam gencecik yaşta bitirdi kendini dürüst olun abi az kazanın düzgün kazanın bütün olay bu
rezanın ebru gündeş ehediye ettiği 7 milyon euroluk lüks yatında Amerikan bayrağı takılı.sebep vergi kaçırmak.şahıslara milyonları dağıtırken devletten vergi kaçır.Ahaber atv de rezayı allayıp pullarken bunu neden sormadın.
ya alavere dalaverelere göz yum sonra temizlemeye çalış. hep aynı nedir ya yazık bu ülkeye. Yüce Allah emrolunduğun gibi dosdoğru ol diye boşuna dememiş. yüzbinlerce mağdur insan oluşturuldu durduk yere. Allah bu güzelim ülkenin üzerindeki fitneleri bir an önce yok etsin inşallah.
Rezzanın lüx yatı özel uçağı için ağlamak isteyen akyalakalar kafalarını yastığa bastıraraka ağlasın, buraları sümüklü fetöleri gibi salya sümükle kirletmesin, burda bizde varız, edep yahu
Zarrab o haczedilenlerden daha nicelerini alır mars'ı bile ... Bu işin içinde olanlar da öyle yapmadı mı ? Halk ayın sonunu getirme derdinde iken malına mal kattı saltanat içinde yaşıyor. Haram yiyene zehir zıkkım olsun
Diğer Haberler