Silahlı soygunda çalınan 7 milyon doları bulana 1 milyon TL ödül!

Kuzey Irak'a ihracat yapan firmaların paralarını Türkiye'ye getirirken 2 Temmuz'da silahlı soyguna uğrayan ve 7 milyon dolarları gasp edilen kurye firmasının sahipleri, paranın bulunmasına yardımcı olan kişi ve kişilere 1 milyon TL ödül vereceklerini açıkladı. Firma sahibi tarafından yapılan açıklamada "Bilgi sahibi olanlar 155,156 ya da irtibat numaramı arayarak ihbar etmeleri karşılığında kimliği kesinlikle gizli kalacak şekilde 1.000.000 TL (1 trilyon) ile ödüllendirilecektir" denildi.

Türkiye'den Kuzey Irak'a ihracat yapan firmaların Irak'taki alacaklarını dolar olarak Türkiye'ye sınır kapısından yasal yollardan getiren kurye firmasına ait araç, 2 Temmuz'da silahlı soyguna uğradı.

1 MİLYON TL ÖDÜL

Silahlı soyguncular araçtaki önce 7 milyon dolar daha sonra ise 8,5 milyon doların olduğu açıklanan paralarla kaçtı. Olayla ilgili yürütülen soruşturma devam ederken, bugüne kadar yürütülen operasyonlarda sadece çalınan paranın 230 bin doları bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan yaklaşık 15 kişi ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, firma sahibi Yusuf Avil sosyal medya hesabından paranın bulunması için 1 milyon TL ödül vereceğini açıkladı.

İRTİBAT NUMARASI VERDİ

Avil'in sosyal medyadan paylaştığı ödül ile ilgili mesajı şöyle:

"2 Temmuz 2017 tarihinde Habur Sınır kapısında ülkeye giriş yapan ihracat firmalarına ait paraları taşıyan kurye aracı kimliği belirsiz şahıslar tarafından gasp edilmiştir. Bu şahışlar veya çalınan para hakkında sonuca ulaştıracak nitelikle bilgi sahibi olanlar 155,156 ya da irtibat numaramı arayarak ihbar etmeleri karşılığında kimliği kesinlikle gizli kalacak şekilde 1.000.000 TL (1 trilyon) ile ödüllendirilecektir.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
7 bulsam size niye soylüyuyeyim hepsini alırım
7 milyon doları bulana 1 milyon TL ödül! :) :) ben 2 milyon tl verecem :)
Zarraba Sorun Hacı
Şaka gibi ihracat yapan bir firma ve araçla ülkeye para sokma ben cebimde 1000 doların hesabını zor verdim ihracat yaparken faturam varken bu nasıl bir iştir kaypaklıktır utanmazlıktır. BU FİRMA İNCELENSİN. UTANIN BE YAZIK. bide utanmadan ödül vericem diyo hangi kalemi deftere uydurdunuz da bu kadar cesaretlisin.
şunu dolar yapalım anca kurtarır 7 milyon dolar nerde 1milyon tl nerde
oldu
Diğer Haberler